Nevesinje
У болничкој Служби за трансфузијску медицину у Невесињу јуче су крв даровали чланови Удружења добровољних давалаца крви „Гацко“. Ово је њихова десета овогодишња акција, а прва у Невесињу у којој је прикупљено 20 доза драгоцјене течности.
Добровољни даваоци крви из Гацка своју хуману мисију проводе широм Републике Српске, Црне Горе и Србије ширећи тако братску љубав.
Предсједник Удружења Мирослав Вуковић Хрго каже да увијек нађу времена за хуманост и солидарност. Подсјећа да њихово удружење броји око 400 чланова који су увијек спремни да пруже помоћ.
Као знак пријатељства и дугогодишње плодне сарадње Вуковић је Служби за трансфузијску медицију у Невесињу уручио пригодан поклон. Он је позвао све младе људе да се укључе у добровољно давалаштво крви.
Специјалиста трансфузиолог Максим Брењо каже да су захваљујући хуманим људима залихе крви у Служби за транфузијску медицину стабилне. Захвалио се гатачком удружењу на поклону и сарадњи.
Из Електро-Невесиња су за четвртак, 16. маја, најавили петочасовно искључење 10-киловолтног далековода Удбина. Од 11 до 16 часова струју неће имати трафостанице Пошћење, Улазна грађевина, Стражевица и Јама Удбина.
Искључење се врши на захтјев електро службе Интеграл инжењеринга.
Радник предузећа „АРС ИНЖЕЊЕРИНГ“ Бањалука С.С. из Невесиња настрадао јуче на раду приликом пада са електричног стуба у Стоцу.
Из Министарства унутрашњих послова Херцеговачко-неретванског кантона је саопштено да је 39-годишњи мушкарац од задобивених повреда смртно страдао што је констатовано од стране дежурног љекара у Дому здравља Столац. Несрећа се догодила у насељу Ходово јуче у 15:15 часова.
Увиђај су извршили припадници Одјела криминалистичке полиције ПУ Чапљина, а о наведеном догађају су упознати дежурни тужилац и инспектори Министарства рада.
Након што су прошле године направили вјештачку акумулацију на изворишту Ступине мјештани Бојишта и Лапчевина су ових дана уз помоћ Општине Невесиње и ХЕТ-а прочистили стару бушотину коју ће користити за наводњавање пољопривредних култура.
Користећи специјализовану машину за бушење бунара радници ХЕТ-а су пронашли воду на дубини од 21 метра. Мјештани су захвални што је њихов захтјев брзо одобрен и реализован.
Радоје Буха из Бојишта каже да сада имају неколико алтернатиовних рјешења за наводњавање што ће им омогућити да унаприједе пољопривредну производњу и превазиђу проблеме које доносе љетње суше.
Машина ХЕТ-а већ је почела бушење на новој локацији у насељу Батковићи. Из Општине Невесиње и ХЕТ-а су потврдили да ће током године урадити све бушотине које су раније договорили са пољопривредним произвођачима, али ће динамика зависити од заузетости специјализоване машине која радове изводи широм Херцеговине.

