Nevesinje
Пионирке Одбојкашког клуба „Вележ““ освојиле су сребрну медаљу на Видовданском турниру који је одржан у Требињу поводом крсне славе Омладинског одбојкашког клуба „Леотар“.
Невесињке су у финалу поражене од домаћих одбојкашица резултатом 2:1. За најперспективнију одбојкашицу у пионирској конкуренцији проглашена је Софија Братић из невесињског „Вележа“.
Младе невесињске одбојкашице су играле одлично. Савладале су Рудар из Пљеваља, Галеб из Бара и Макарску. У финалу су добиле први сет против Леотара, али нису успјеле стићи до побједничког пехара.
На турниру су учествовале екипе из Републике Српске, Србије, Црне Горе и Хрватске.

Наредно, 27. засједање Скупштине општине Невесиње, заказано је за петак, 5. јул са почетком у 9 часова.
На дневном реду сједнице је Приједлог одлуке о отпису спорних потраживања општине Невесиње од физичких и правних лица закључно са 31.12.2018. године . Пред одборницима је и Приједлог одлуке о измјени и допуни Пословника о раду Скупштине општине Невесиње.
Одборници ће разматрати извјештаје о стању у области информисања и раду Територијалне ватрогасне јединице, те информације о газдовању шумама и заштити животне седине.
На наредној сједници Општинског парламента требало би да буде именован по један нови члан Комисије за награде и признања и Општинске изборне комисије.
Чланови Клуба борилачких вјештина „Невесиње“ учествовали су на традиционалном боксерском турниру „Видовданска рукавица“ у општини Језеро.
У конкуренцији јуниора Лазар Бован боксовао је неријешено против такмичара из Словеније, а Владан Зубац судијском одлуком поражен је од противника из Бања Луке.
Турнир се одржава у родном мјесту прослављених боксера Слободана и Тадије Качара.
Дјечији вртић „Света Евгенија царица Милица“ испратио је јуче 12. генерацију предшколаца у ђачке клупе.
Тридесет четири малишана из примарне групе опростила су се од вртића, васпитача и својих млађих другара завршном приредбом у прелијепом амбијенту Дома културе „Небојша Глоговац“.

Будући првачићи уз помоћ васпитачица припремили су једночасовни програм испуњен плесом, пјесмом, рецитацијама и драматизацијом, и на тај начин доказали да су зрели за нове обавезе, које их чекају већ почетком септембра, када ће понијети прве ђачке торбе.


Дјеца су показала само дио оног што су научила за вријеме боравка у вртићу, а све то награђено је великим аплаузом публике, која је дошла да их подржи. Атмосфера је била весела, а родитељи су веома емотивно пропратили приредбу.


Пуно среће на путу кроз даље школовање будућим првачићима пожељели су њихови васпитачи, а млађи другари су се потрудили да учешћем у приредби уљепшају ову свечаност.


