Nevesinje
У Служби за трансфузијску медицину у Невесињу јуче су крв даровали грађани Невесиња. Прикупљено је 11 доза драгоцјене течности.
Специјалиста трансфузиолог Максим Брењо поздравио је добру вољу суграђана. Нагласио је да током љетних мјесеци постоји већа потреба за јединицама крви, те позвао све људе, који су у могућности, да дарују крв и помогну онима којима је крв потребна.
Матуранти Школе са практичном обуком из 1979. године прославили су данас 40 година матуре.
Школски час одржали су професори Видосава Братић, Слободан Жерајић и Мирослав Радан, а од укупно 31 матуранта, на прозивку се одазвало њих 10. На почетку часа минутом ћутања одали су почаст свим преминулим друговима.

Миленко Вучетић рекао је да се данашњим повратком у школске клупе вратио 40 година уназад, у дане када је све било другачије и љепше.
– Тадашње вријеме било је срећно и безбрижно, а главна преокупација била је да се дружимо и забављамо, и управо су то моменти који су заувијек остали урезани у моје срце – додао је Вучетић.
Евоцирајући успомене на школске дане Симо Чампара рекао је да је неописив осјећај када се након толико година састану школски дугови, и присјете се оних лијепих дана које су провели заједно.
– Ми смо трећа генерација Школе са практичном обуком и прва која обиљежава годишњицу матуре, а посебно су ми у сјећању остале плаве школске блузе које смо тада носили – нагласио је Чампара.
Чампара је додао да му је жао што се није окупила читава генерација, већ само њихов разред , али се нада да ће сљедеће окупљање бити бројније.
Дружење је настављено у Ресторану „Буквица“, гдје се ова мала дружина присјетила свих згода и незгода током трогодишњег школовања крајем седамдесетих година.




ВЕРИЦА ЧУПКОВИЋ
Општински одбор Српске демократске странке Невесиње, данас је прославио крсну славу Свете апостоле Петра и Павла – Петровдан.

Славски обред обављен је у просторијама странке, а претходно је делегација СДС-а положила цвијеће на Спомен обиљежје на Гвозду и одала почаст погинулим борцима Одбрамбено– отаџбинског рата.Цвијеће је положено и код Споменика слободе.


Након ломљења славског колача присутне је поздравио предсједник ОО СДС-а Јован Васиљевић истичући да је данашњи датум важан у историји српског народа, а посебно за Републику Српску.
- Сама улога Српске демократске странке у стварању Републике Српске даје ми за право да кажем да СДС мора да ојача. Морамо да се оснажимо и нађемо начина како да наставимо пут из 1990. и 1996. године и да опет будемо први међу једнакима, рекао је Васиљевић.
Он је додао да ће се Српска демократска странка залагати за перспективно Невесиње и спречавање одласка младих људи.
Српска демократска странка основана је на Петровдан 1990. године и од тада Свете апостоле Петра и Павла већ 29 година прославља као своју крсну славу, у свим општинским организацијама у Републици Српској.
Црква светих апостола Петра и Павла у Лукавцу прославила је данас крсну славу-Петровдан.
Поштујући духовност и традицију окупили су се Лукавчани код светог храма да прославе светковину са родбином, комшијама и пријатељима. Пристигли су и завичајци са свјетских мердијана да освјеже сјећање на времена када су вриједно радили у питомом Лукавачком пољу и користили сваку прилику за сијела и празничне састанке.
Након свете литургије коју је служио свештеник Драго Зубац обављен је славски обред. У краткој бесједи Зубац је честитао славу храма и позвао вјернике да се угледају на дјела светих апостола. Услиједиле су здравице домаћина и гостију.
Након богослужења саборовање је настављено уз трпезу љубави, пјесму и пријатељске разговоре. За добру атмосферу ове године су се побринуле чланице Етно групе „Свети Димитрије“ са својим репертоаром духовних и народних пјесама.
Лукавчани су били задовољни што радост празника могу подијелити са гостима. Поносни су на лијепо уређени храм и околину, обновљену црквену кућу и саграђену капелу. Ово су и најљепши примјери вјере, духовности и прегалаштва мјештана.