-->

ВЕЛЕЖ ЗАУСТАВИО ЛИДЕРА

15 april 2018

Фудбалери Вележа направили су данас прави подвиг савладавши неприкосновеног лидера Друге лиге РС – исток Слогу резултатом 1:0. Гол одлуке постигао је Бакоч петнаестак минута прије краја. Ово је био тек други пораз екипе из Горњег Црњелова ове сезоне.

У првом полувремену гости су господарили средином терена, али нису направили много изгледних прилика. Вележ се бранио организовано и вребао прилику из контра напада. Два опасна ударца гостујућих нападача сигурно је зауставио Зуровац.

Невесињци су у наставку задржали чврсту игру у одбрани, али су све смјелије излазили у нападачке акције.

У 75. минуту једну пресјечену лопту на средини терена Продановић је прослиједио до Бакоча, а Вележов нападач је са ивице шеснаестерца ефектно затресао мрежу лидера. То је дало додатну снагу невесињској екипи да још више збије своје редове. Слога је у финишу притискала, али је Вележ издржао и уписао велику побједу.