Region
Настава у свим основним и средњим школама у Републици Српској биће завршена 8. јуна, рекла је данас министарка просвјете и културе Наталија Тривић.
Тривићева je рекла да је испуњен фонд од 180 наставних дана, колико је и предвиђено.
- 25. маја завршава се настава за ученике деветих разреда, а сви остали ученици завршавају 8. јуна. У календару је 18. јун стављен као крајњи датум завршетка, јер се тај датум увијек прилагођавао одређеним надокнадама часова који су узроковани такмичењима, експерименталним тестирањима, данима када ученици нису похађали наставу - појаснила је она.
Тривићева је подсјетила да ће у Републици Српској од наредне школске године, према плану и прогаму, бити уведено 12 нових уџбеника у основно, а 13 у средње образовање.
РТРС
Министарство привреде и предузетништва Републике Српске обавјештава привредне субјекте да је до 7. јуна продужен рок за достављање пријава по јавном позиву за додјелу подстицаја за директна улагања у овој години.
Из овог министарства је саопштено да је одлука о продужењу рока за подношење пријава продужена за 15 дана да би било омогућено свим привредним субјектима да правовремено поднесу захтјеве, а узимајући у обзир велико интересовање пословне заједнице.
Министарство привреде и предузетништва расписало је 22. априла јавни позив за додјелу подстицаја за директна улагања у 2021. години, у трајању од 30 дана, односно до 22. маја.
- Услови за остваривање права на средства, намјена, критеријуми за оцјењивање пријава и друга питања од значаја за поступак додјеле средстава прописани су Уредбом о поступку додјеле подстицаја за директна улагања - подсјећа се у саопштењу.
Текст јавног позива, као и обрасци за попуњавање могу се преузети на интернет страници Министарства привреде и предузетништва Републике Српске.
Додатне информације могу се добити на телефон 051/338-376, а сви заинтересовани привредни субјекти се за сва додатна питања могу обратити и на мејл Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..
Од посљедњег извјештаја о епидемиолошкој ситуацији у Републици Српској, у посљедња 24 часа, у Институту за јавно здравство Републике Српске, Универзитетском клиничком центру Републике Српске, Универзитетској болници у Фочи и у болницама Св. Врачеви у Бијељини и Св. апостол Лука у Добоју извршено је тестирање 585 лабораторијских узорака, а вирус корона потврђен је код 66 особа.
Ради се о 31 мушкој и 35 женских особа, од којих је пет млађе, 32 средње и 29 особа старије животне доби.
Према мјесту пребивалишта, 13 особа је из Бањалуке, шест из Бијељине, по пет из Зворника и Мркоњић Града, четири из Шамца, по три из Дервенте, Добоја, Модриче, Теслића и Угљевика, по двије из Братунца, Вишеграда, Градишке, Језера, Костајнице, Оштре Луке, Приједора, Прњавора, Рибника, Станара, Требиња и Фоче.
У посљедња 24 часа, Институту за јавно здравство Републике Српске пријављено је 10 смртних случајева код којих је потврђено присуство вируса корона.
У Републици Српској, од вируса корона, до сада се опоравило 44.210 особа, а тестирано је укупно 266.660 особа.
Укупан број хоспитализованих у Републици Српској је 546 у Универзитетском клиничком центру Републике Српске 206, а у осталим болницама 340.
На респиратору су 64 особе (27 у Универзитетском клиничком центру Републике Српске, 37 у осталим болницама).
У Републици Српској под здравственим надзором тренутно је 4.436 особа, а надзор је завршен код 185.264 особе.
Полицијске станице Билећа и Невесиње ће 14. маја на свом станичном подручју реализовати акцију у саобраћају са акцентом на евидентирање прекршаја вожње под дејством алкохола, дрога или психоактивних лијекова.
Полицијска станица за безбједност саобраћаја Требиње ће од 14. до 16. маја на подручју града Требиња реализовати акцију појачане контроле возача с акцентом евидентирања прекршаја вожње под дејством алкохола, дрога или психоактивних лијекова.