Nevesinje
У Градској галерији синоћ је отворена самостална изложба слика ликовног ствараоца Зорана Чалије Чарлија, под називом "Служити љубави".
Аутор се представио са тридесетак радова рађених у комбинованој техници из најновијег циклуса названог "Византија". За дјела настала у посљедење четири године Чалија је инспирацију пронашао у метохијским манастирима и кроз њих је настојао да прикаже доминацију духовности над модернизмом.
Зоран Чалија, умјетник невесињског поријекла, каже да је ову изложбу посветио обнављању душе.
"Изложба се зове 'Служити љубави', јер сматрам да сав мој умјетнички рад, заправо, јесте служење љубави, Богу, свом народу и прецима", истакао је Чалија, те додао да га посебно радује што је имао прилику да изложбене путешествије за ову годину заврши управо у Невесињу.
Овом приликом, истакао је да му је жеља да у невесињском парохијском дому оформи школу сликања, као и да у свом завичају формира ликовну колонију.
Изложба слика „Служити љубави“ у Галерији у Невесињу биће отворена до 30. августа.
ТАЊА ИВКОВИЋ
Чланица Атлетског клуба „Вележ“ Ана Јонлија постала је првакиња Републике Српске у бацању кугле у конкуренцији млађих пионирки.На Републичком првенству одржаном у Сокоцу млада Невесињка хитнула је куглу на дужину 8,29 м што је било довољно за златну медаљу. У мушкој конкуренцији Александар Ивковић је са најбољим хицем 7,91 м заузео четврто мјесто.
Првенство старијих јуниора на дионици 1.500 м Вележу је донијело још двије медаље. Александар Стајић и Ивана Шиповац у овој дисциплини заслужили су бронзано одличје.
На Атлетском првенству РС учествовало је 200 такмичра из 12 клубова.



На ванредној изборној Скупштини Ловачког удружења „Срндаћ“ за предсједника невесињског удружења ловаца изабран је Љубиша Поповић, а функцију предсједника Скупштине Удружења у наредне четири године обављаће Алекса Граховац. Именован је и нови Управни и Надзорни одбор, те предсједници свих седам секција Удружења. Избори су проведени након оставке дугогодишњег предсједника Небојше Бјелице.
Ловачко удружење „Срндаћ“ броји око 230 чланова и једно је од најактивнијих удружења у општини Невесиње. Ново руководство одлучно је да настави активности на заштити и очувању ловног фонда и природе, те изградњи објеката унутар ловишта. Удружење је најавило и унапређење ловочуварске службе.
Фудбалери Вележа лоше су oтворили овогодишњу сезону у Другој лиги РС – исток. На гостовању у Дворовима глатко су поражени од Пролетера 4:1. Домаћи су већ у првих 45 минута повели 3:0 и било је јасно да Невесињци не могу испунити планове постављене прије почетка утакмице.
Прилику за поправни Вележ ће имати већ у сриједу, 23. августа када у Невесиње стиже Слога Јунајтед. Ово је утакмица из првог кола одложена због Невесињске олимпијаде.
ПРОЛЕТЕР - ВЕЛЕЖ 4:1 (3:0)
Стадион Пролетера у Дворовима. Гледалаца: 100. Судија: Жељко Текић (Зворник). Стријелци: 1:0 Максимовић 10, 2:0 М.Симуеновић 19, 3:0 М.Симеуновић 45, 4:0 Јефтић 57 (п), 4:1 Ковачевић 78. Жути картони: Омербегић, Максимовић, Влачић (Пролетер), Грубачић, Петковић (Вележ).
Пролетер: Симојловић, Милановић, Милковић, Омбербегић, Богдановић, Влачић, Црквењаш ( Секулић), М.Симуеновић, Максимовић (А.Симеуновић), Јефтић (Гавранић), Ивановић.
Вележ: Килибарда, Шиповац, Петковић, Шиљеговић (Авдаловић), Грубачић, Ковачевић, Братић, Радовић, Милидраг, Шаренац (Драшковић), Радуловић (Реповић).