Nevesinje
У Невесињу је у новогодишњој ноћи највеселије било у угоститељским објектима. Омладина је направила лијепе забаве у више градских кафића, а старији су махом новогодишње славље везали за породичне домове.
Новогодишња ноћ протекла је без нарушавања јавног реда и мира и саобраћајних незгода. У породилишту невесињске болнице рођена је једна дјевојчица.
Временске прилике у најлуђој ноћи биле су по мјери слављеника. У Невесињу је јутрос у 7 часова измјерено 3 степена.
У редакцији Радио Невесиња посљедњег дана старе године било је радно и весело. Вишечасовни новогодишњи програм под називом „Завичај у срцу“ протекао је у лијепој атмосфери, а контакт програм је показао да су у великом броју невесињских домова таласи нашег радија подгријавали новогодишње славље.
Захваљујући великом броју спонзора и пословних партнера Радио Невесиње је приредио традиционалну новогодишњу наградну игру. Учествовали су и стари и млади, а све је протекло уз шалу, забаву и лијепе празничне честитке.
Полазници невесињског вртића и школарци са нашим новинарима приредили су програм саткан од најљепших дјечијих жеља и креација.
Посебан печат новогодишњем програму дали су наши земљаци расути по читавом свијету. Њихова писма, јављања и празничне поруке били су пуне топлине, искрености и носталгије за завичајем. У нашу редакцији честитке су стигле са свих свјетских мердијана, од завичајних удружења и појединаца.
Екипа Радио Невесиња је била презапослена, али и весела и задовољна што је успјела да окупи све наше Невесињце и да им уљепша празнике.
Надамо се да ћете у новој години имати бар 2018 разлога да будете уз наше таласе.
Испред Цркве светих апостола Петра и Павла у Лукавцу на Бадње вече у 16:30 часова биће обављено налагање бадњака.
Мјештани ће се окупити код светог храма у предвечерје најрадоснијег хришћанског празника да покажу братску љубав и наставе традицију и обичаје.
Црквени одбор је уз помоћ људи добре воље обезбиједио божићне пакетиће за сву дјецу до 15 година која буду присуствовала паљењу бадњака. Жеља организатора је да што више Лукавчана подијели радост празника.
Уз пјесму и весеље, по старом народном обичају, мјештани Зовог Дола традиционално су обавили сјечу бадњака.
Тридесетак становника из свих засеока, припадници различитих генерација, окупили су се у јутарњим часовима код храма Свих светих и потом заједнички кренули у оближњу шуму по бадњаке. Обавили су то онако како и налажу православни обичаји. При повратку су навратили у све засеоке, а мјештани су веселу колону посипали житом. Крајње одредиште опет је била порта храма гдје ће бадњаци сачекати до суботе навече у 17.15 часова када је заказано налагање.
Храстово дрво ће заувијек остати симбол који ће у зоводољским домовима и код светог храма бити одраз српске културе и традиције.


