Nevesinje
Невесињски основци угостили су јуче другаре из братске школе „Душко Радовић“ .
Ученици београдске основне школе, њих четрнаестеро заједно са пет наставника и директором школе боравиће у Невесињу наредна два дана.
Током посјете београдски основци са својим домаћинима посјетиће бројне кутурно-историјске знаменитости Херцеговине.
За данас је предвиђен обилазак Овчијег брода, некрополе стећака у Крековима и излет на Морине. Сутра ће основци обићи Пребиловце, Житомислић, Саборну цркву и Стари мост у Мостару.
Директорица ОШ „Ристо Пророковић“ Мара Шаран подсјећа да већ неколико година Удружење Невесињаца из Београда организује наградну екскурзију за најбоље ђаке деветих разреда која укључује и дружење са основцима братске школе „Душко Радовић“.
- Овај пут одлучили смо да сарадњу двије школе подигнемо на виши ниво и узвратимо гостопримство ученицима и наставницима београдске школе – истакла је Шаран.
СЛАВЕНКА ГОЛИЈАНИН
Општина Невесиње у сарадњи са јавним предузећима и установама у понедјељак, 30. априла организује велику акцију прољећног уређења града. На данашњем састанку представника општинске управе и директора јавних установа утврђен је план чишћења градских улица и јавних површина и подијељена задужења.
У акцији која почиње у 11 часова часова најмасовнији ће бити старији основци и средњошколци, али се очекује да допринос љепшем изгледу града дају сви грађани. Упућен је јавни позив заједницама етажних власника, удружењима, спортским клубовима и организацијама да уреде јавне површине у близини објеката које користе. Од грађана се очекује да очисте своја дворишта и прописно одложе смеће и други отпад.
Сви су се сложили да еколошку свијест треба подићи на много већи ниво и да је потребно свакодневно стварати позитивне навике према животној средини.
ЈП „Комус“ ће организовати одвожење отпада, а Општина ће обезбиједити рукавице и вреће за ученике основне и средње школе.
Прољећна акције чишћења и уређења града коју организују Општинска управа, Комус и јавне установе настављена је уређењем зелених површина на Партизанском спомен гробљу. Као и прошле године акцију је подржало предузеће „Хидроелектране на Требишњици“ са намјером да читав комплекс претвори у лијеп и уређен парк.
ХЕТ је обезбиједио средства за рехабилитацију клупа, а ангажовао је и раднике на уређењу зелених површина. Из овог предзећа су позвали грађане да заједно учествују у мисији очувања и унапређења животне средине. Поручили су да ће подржати све квалитетне идеје које могу допринијети да град буде љепши и чистији.

Начелник Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Синиша Братић каже да је прошле године општинска управа са јавним предузећима започела тренд прољећног сређивања града који је имао позитивне ефекте, тако да је акција поновљена и ове године. Братић каже да ће ова пракса бити настављена и убудуће.
Он се захвалио руководству ХЕТ-а на доприносу развоју и уређењу Невесиња.

У заосталој утакмици 17. кола Друге лиге РС-исток фудбалери Вележа данас су у Невесињу декласирали Пролетер резултатом 4:0 . Хет трик на овом сусрету постигао је Миљан Петковић који је са 12 голова тренутно трећи стријелац лиге.
Невесињци су данас били расположени за игру, а посао су завршили већ у првом полувремену када су стекли вођство од 3:0. Петковић је два пута главом готово на идентичан начин затресао мрежу гостију, а трећи погодак је дјело Радовића.
Већ на почетку другог полувремена Петковић поставља коначан резултат. Вележ је до краја имао још доста прилика, али је остало 4:0. Скромна гостујућа екипа из Дворова данас ниједном није озбиљније угрозила Зуровца.
Са три бода из данашњег сусрета Вележ се пробио на осму позицију на табели. У наредном колу гостује гатачкој Младости.
Прије почетка данашње утакмице минутом ћутње одата је почаст недавно преминулом Миливоју Милошевићу Мечи, дугогодишњем играчу и члану управе Вележа.