Nevesinje
ЈП „Комус“ обавјештава грађане да ће ово предузеће сљедеће седмице вршити одвоз вртног и кабастог отпада. Моле се корисници услуга да отпад одложе код најближих пунктова за одлагање смећа.
Одвоз кабастог и вртног отпада вршиће се се по сљедећем распореду:
-Уторак, 26.03. (Улица Неманића, Бојишта, до Мољевог брда)
-Сриједа, 27. 03. (Трг, Улица Милоша Обилића, излаз према Мостару, Шеховина)
-Четвртак, 28.03. (Улица Цара Душана, Улица Обрена Ивковића, Килавци, Топла улица)
-Петак, 29.03. (насеља Јозовина, Гвозд, Брежине и Миљевац)
На иницијативу Средњошколског центра „Алекса Шантић“ у сарадњи са Полицијском станицом Невесиње, данас је у Дому културе одржано друго предавање на тему „Негативности кориштења наркотичких средстава“.
Ученицима машинске и економске струке предавање је одржао замјеник командира Милош Шиљеговић, представљајући средњошколцима штетни утицај конзумирања опојних дрога, поготово у комбинацији са алкохолом.
Прво предавање је одржано у уторак, а планирано је још једно сутра, тако да сви средњошколци буду обухваћени и упознати са овом темом.

Шиљеговић је поручио ученицима да буду опрезни и паметни, никако наивни и подложни другим утицајима и туђим убјеђењима, рекавши им да од опојних супстанци нико не може да има користи, већ само стварање зависности и стварање проблема.
ЗОРИЦА РЕПОВИЋ
КМФ „Невесиње“ у суботу, 23. марта јури трећу титулу првака Републике Српске. Трилер завршница овогодишњег шампионата пробудила је интересовање спортске јавности, а посебно невесињских љубитеља малог фудбала. Прије посљедњег кола три екипе имају исти број бодова, а у најбољој позицији је невесињски састав који на свом терену дочекује директног ривала Котор Варош. Шампион из Лакташа прижељкује реми јер би у том случају тријумфом у Љубињу стигао до титуле.
У КМФ „Невесиње“ влада побједничка атмосфера. Респектују противника који је нанизао пет узастопних побједа, али вјерују у сопствени квалитет и искуство. Уздају се и у своју вјерну публику са којом су већ прослављали улазак у елитни ранг.
Спортска дворана“Невесињка“ би у суботу у 20 часова могла постати претијесна за све љубитеље футсала који су жељни оваквих спортских узбуђења.
|
1 |
Котор Варош |
11 |
7 |
0 |
4 |
58 |
36 |
+22 |
21 |
||||||||||||||||||||
|
2 |
11 |
7 |
0 |
4 |
55 |
33 |
+22 |
21 |
|||||||||||||||||||||
|
3 |
Шампион |
11 |
7 |
0 |
4 |
48 |
34 |
+14 |
21 |
||||||||||||||||||||
|
4 |
Брод |
11 |
5 |
0 |
6 |
30 |
43 |
-13 |
15 |
||||||||||||||||||||
|
5 |
Јахорина (-3) |
12 |
5 |
2 |
5 |
55 |
51 |
+4 |
14 |
||||||||||||||||||||
|
6 |
Брчко Здравље |
11 |
3 |
2 |
6 |
40 |
55 |
-15 |
11 |
||||||||||||||||||||
|
7 |
Љубиње (-4) |
11 |
3 |
0 |
8 |
57 |
91 |
-34 |
5 |
||||||||||||||||||||
У оквиру пројекта „Повјерење – поузданост – задовољство“ које проводи Удружење мултипле склерозе источне Херцеговине волонтери су очистили четири дивље депоније у мјесним заједницама Зови До, Оџак, Бијења и Придворци.
Након чишћења отпада урађена је дезинфекција терена и постављене су еко табле. Раније је Јавно предузеће „Комус“ у овим мјесним заједницама поставило контејнере за одлагање отпада.
Предсједник Удружења МС Бранимир Таминџија каже да је у акцији учествовало тридесетак волонтера међу којима је било и повратника.
−Искрено се надамо да ће мјештани схватити да су контејнери предвиђени за одлагање смећа, а не наше шуме и природа−наглашава Таминџија.
Поред уклањања дивљих депонија Удружење МС ће у наредном периоду издати већи број промотивних флајера са темом“Екологија и заштита животне средине“ које ће дијелити у свим мјесним заједницама општине Невесиње и поставити на инфо табалама са циљем да се поведе већа бригу о очувању природе.
На крају је планирана велика акција садње цвијећа на више локација у општини, потврдили су у Удружењу МС.

