Nevesinje
Фудбалски ветерани Вележа и Леотара одиграли су вечерас у Невесињу ревијалну утакмицу којом су уљепшали овогодишњу Невесињску олимпијаду. Некад љути ривали, а данас велики спортски пријатељи на Градском стадиону су одиграли утакмицу за своју душу, на моменте показујући завидну спортску спрему и поред тога што је већина поодавно окачила копачке о клин. Иако је резултат био у другом плану, за фудбалску архиву спортских пријатеља остало је уписано Вележ - Леотар 2:3.
И послије утакмице херцеговачки асови су наставили дружење претресајући спортске времеплове и најузбудљивије међусобне сусрете.
На највећој регионалној манифестацији спорта, културе и туризма наступали су:
ВЕЛЕЖ: Зуровац, Тодоровић, Ратковић, Куљић, Бејатовић,Т. Стајић, Шиљеговић, Лакета, Б.Стајић, Мишељић, Ројевић, Продановић, Радовић.
ЛЕОТАР: Берак, Вукановић, Мулина, Митровић, Чорлија, Нинковић, Прело, Бошковић, Ћеранић, Јанковић, Андрић, Бердовић, Ђедовић, Спајић.
На Спортским теренима Килавци синоћ је стартовала Лига мјесних заједница. Убједљиве побједе остварили су Град и Јозовина.
У А групи Јозовина је са 5:1 поразила Зови До. Три гола постигао је Ивезић, а по један Вуковић и Реповић. Почасни погодак за Зови До постигао је Ковачевић. Град је са 4:1 савладао Килавце, а сви голови за побједничку екипу дјело су Драшковића. Једини погодак за Килавце постигао је Кљакић.
Турнир се наставља у понедјељак, 5. августа.
Понедјељак, 5. август
20:30 Кифино Село – Зови До
21:30 Гвозд – Град Вилијамс
Уторак, 6. август
20:30 Кифино Село – Јозовина
21:30 Килавци – Гвозд
Сриједа – полуфинале
Четвтак - финале
Школским часом, а потом и цјеловечерњом забавом у ресторану „Буквица“ двадесетак матураната невесињске машинске, пољопривредне и текстилне школе из 1989. године обиљежили су 30 година матуре.
Искрена радост и срдачан осмјех могла се видјети на лицима ових четрдесетдеветогодишњака који су у младости вољели исте ствари, дијелили исте проблеме и заједно ковали планове за будућност.
Баш као и прије три деценије професори Вукан Братић и Момир Братић прозвали су ученике и „уписали изостанке“. Матуранти су потом говорили о својим животним путевима, породици, професионалној каријери, али и обичним стварима. Из њихових кратких биографија може се закључити да су успјели у животу и да их за протекле три деценије углавног вежу лијепе успомене. Ова генерације није се масовно одлучила за више школе и факултете, али је ипак пронашла занимања која им обезбјеђују пристојан живот. При томе је већина њих засновала породице, а током вечери су управо са највише поноса говорили о својој дјеци, понеки и о унучићима.
Након окупљања и размијењених првих информација слављеници су дружење наставили уз пјесму и музику у ресторану „Буквица“. Са посебним емоцијама причали су о школским данима, о згодама и незгодама из школских клупа и уопште о својим животним путевима.
Евоцирање успомена на добра стара времена потрајало је до дубоко у ноћ и сви су се сагласили да за ново окупљање и наставак дружења није потребан никакав јубилеј.
У Цркви светих Кирила и Методија на Оџаку служена је света литургија. Након богослужења које су обавили свештеници Драго Зубац и Бранко Калаба, вјерници су приступили светом причешћу. У порти храма припремљена је трпеза љубави.
Према договору Црквеног одбора, света литургија на Оџаку служи се у недјељу пред традиционалну светковину на Братачком лугу, пошто у овом периоду године у завичај наврати велики број људи који коријене вуку из Оџака, Раста, Залужја, Тртина, Жиљева, Шумића и других села.

Храм на Оџаку саграђен је уз велики труд мјештана и добру вољу донатора и прави је примјер народне солидарности. Ове године црквени одбор и мјештани одлучили су да наставе уређење цркве.
Домаћин данашњег саборовања Драган Брењо позвао је вјернике и све људе добре воље да им се придруже у прикупљању средстава за свети храм. Брењо је истакао да ће најприје приступити фрескописању и изразио наду да ће радови бити завршени до славе храма.
Православну светињу на Оџаку освјештао је Његово преосвештенство епископ захумско-херцеговачки и приморски Григорије 2015. године.