Nevesinje
Министар породице, омладине и спорта Селма Чабрић посјетила је данас општину Невесиње.
Састанку који је уприличен у Кабинету начелника присуствовали су начелник општине Невесиње Миленко Авдаловић, предсједник Скупштине општине Невесиње Момчило Вукотић и посланик у Народној Скупштини Републике Српске Огњен Куљић.
Министар Чабрић је истакла да је разговарано о пројектима који су у надлежности Министарства породице, омладине и спорта и гдје они својим дјеловањем могу да помогну.
„План је да у разговору са људима који директно раде са дјецом и омладином откријемо стварне проблеме и њихове потребе и да помогнемо у њиховом рјешавању. Желимо да им покажемо да институције стоје уз њих и да ће им пружити потпуну подршку“, нагласила је Чабрић.
Према ријечима Чабрићеве Министарство породице, омладине и спорта ће у наредном периоду расписати Јавни позив за ИРБ кредите, за куповину стамбених јединица, за све младе брачне парове који могу да конкуришу.
Начелник општине Миленко Авдаловић рекао је да су министра информисали о раду спортских клубова и омладинских удружења и установа.
„Разговарано је о више тема које се односе на помоћ омладини и спорту и о модалитетима рјешавања постојећих проблема“, рекао је Авдаловић.
Након разговора са општинским руководством министар Чабрић је посјетила Дјечији вртић „Света Евгенија царица Милица“ гдје су је информисали о проблемима које имају. У Вртићу су као приоритет истакли проширење објекта и реконструкцију дворишта.
Министар је такође обишла Удружење родитеља дјеце и омладине са посебним потребама „Моја нада“. Свим породицама из овог Удружења, које су у стању потребе, препоручила је да аплицирају преко Удружења за једнократну помоћ.
Министар Чабрић је посјетила и ФК „Вележ“ Невесиње и честитала им улазак у Прву лигу РС.
Том приликом је као симболичан поклон уручила фудбалске лопте.






За Фудбалски клуб Вележ из Невесиња први пут у историји играће Бразилци. У складу са опредјељењем управе невесињског клуба да направи стабилног прволигаша, а након успостављене плодне сарадње са Вележом из Мостара појавила се могућност да у невесињском Вележу заиграју младићи из земље фудбала.
Алвес Лусио Лохан (22) и Едмар Дос Сантос Невес (19) данас су званично потписали уговор према којем ће до краја сезоне наступати за невесињског прволигаша као позајмљени играчи мостарског Вележа. Нема сумње да ће то бити велико појачање у везном реду и дефанзивној линији за невесињски клуб за који већ наступа Харун Абаза као привремено уступљени играч.
Невесињски љубитељи фудбала имаће прилику да се упознају са Бразилцима већ наредне суботе када у госте Вележу стиже Славија из Источног Сарајева.


Младе одбојкашице Вележа путују сутра у Сплит на међународну завршницу Спортских игара младих. Невесињке ће наступити у четвртак, 24. августа, а ривалке ће им бити побједнице државних такмичења у Србији и Хрватској. Вележ ће прво играти са екипом „Штранд волеј“, а потом са „Легицама“ из Осијека. Побједник тромеча освојиће трофеј.
Спортске игре младих су највећа аматерска спортска манифестација у Европи са традицијом дугом 27 година. Организују се под покровитељством Међународног олимпијског одбора и Европске комисије, УЕФА, ФИДЕ и Владе Хрватске. На овогодишњој завршници у Сплиту учествује више од хиљаду младих спортиста у десет дисциплина. Овогодишњи амбасадори игара су фудбалери Немања Видић и Дарио Срна.
Ове године је на Спортским играма учествовало више од 260.000 дјеце и младих из југоисточне Европе.

Кадетска екипа Рукометног клуба „Херцеговина“ освојила је прво мјесто на 7. Handball kupu који је одржан у Бијељини. Млади невесињски рукометаши рођени 2006. године и млађи остварили су пет побједа у пет утакмица са гол разликом 88:48.
Капитену Урошу Зечевићу побједнички пехар уручио је бивши прослављени репрезентативац Недељко Јовановић. За најбољег играча у овом узрасту проглашен је Алекса Вучић из невесињске екипе.
Традиционални турнир у Бијељини окупио је 1.300 младих рукометаша из седам држава. Утакмице су игране на спортским теренима Етно села „Станишићи“.
