-->

ДЕРБИ ПРВЕ ФУТСАЛ ЛИГЕ РС ПРИПАО НЕВЕСИЊЦИМА

03 mart 2024

У дерби утакмици 12. кола Прве футсал лиге Републике Српске КМФ „Невесиње“ савладао је вечерас ФК „Добој“ резултатом 9:5. Невесињци су посао завршили већ у првом полувремену када су стекли убједљиву предност 7:1. Домаћи су након раног вођства препустили посјед ривалу и потом сваку грешку Добојлија претварали у погодак. Није их пореметио ни проблем са раним петим прершајем. Истина, имао је Добој један казнени ударац, али је Ромовић остао несавладан.

Да су гости и поред пораза квалитетна екипа показали су у наставку утакмице. У 35. минуту стигли су на минуса два, али су Ковачевић и дружина додали гас и сусрет лишили било какве неизвјесности.

Два кола прије краја лигашког дијела првенства Невесињци су избили на другу позицију која доноси повластице у плеј-офу.

НЕВЕСИЊЕ – ДОБОЈ 9:5 (7:1)

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 150. Судије: Стефан Бокић (Билећа), Слободан Вукосав (Требиње). Стријелци: 1:0 Ристић (а.г.), 1:1Старчевић, 2:1 Ковачевић, 3:1 Кљакић, 4:1 Марушић, 5:1 Марушић, 6:1 Зечевић, 7:1 Ћуже, 7:2 Лукић, 7:3 Старчевић, 7:4 Ристић, 7:5 Радуловић, 8:5 Ковачевић, 9:5 Ковачевић.

НЕВЕСИЊЕ: Ромовић, Андрић, Пудар, Кљакић, Ковачевић, Аћимовић, Паровић, Радовановић, Зечевић, Аџић, Р. Вуковић, Ђ. Вуковић, Марушић, Ћуже.

ДОБОЈ: Мујкановић, Лукић, Ристић, Мујкић, Старчевић, Радуловић, Мартић, Ковачевић, Босић, Радуловић.