-->

ХЕРЦЕГОВИНА ПОКЛЕКЛА У ФИНИШУ

02 mart 2024

У 17. колу Премијер лиге БиХ рукометаши Херцеговине поражени су вечерас у Горажду од истоимене домаће екипе резултатом 30:25. Невесињци су највећи дио сусрета одиграли на високом нивоу, али су посустали у финишу.

На 12 минута прије краја резултат је био 22:22 и све је било отворено. Ипак, у посљедњих пет минута Херцеговина је остала без рјешења у нападу што су домаћи знали да искористе.

Утакмица је била од великог значаја за обје екипе у борби за 11. мјесто које гарантује опстанак у Премијер лиги. Горажде сада има три бода више од Херцеговине и Невесињцима предстоји велика борба до краја шампионата.

ГОРАЖДЕ – ХЕРЦЕГОВИНА 30:25 (14:12)

Градска дворана у Горажду. Судије: Амир Коњичанин, Дино Коњичанин (Високо). Искључења: Горажде (10 мин), Херцеговина (10 мин) Седмерци: Горажде 6(4), Херцеговина 3(3).

ГОРАЖДЕ: Плех, Ћамо (1), Пушило (2), Јелушић (6), Јамак, Ђана (3), Дедовић (2), Голубовић (1), Хоџић, Хамзић, Фазлић (2), Ђерић, Жига, Ћуровац, Николић (5), Грађан (8).

ХЕРЦЕГОВИНА: Стојановић, Чабрило (3), Бебек, Ивановић (1), Вучић, Зечевић (3), Стајић, Башић (4), Шахиновић (5), Летић, Бабић (3), Божовић, Драговић (2), Андрић (4), Вујадиновић.