-->

РУКОМЕТАШИ ХЕРЦЕГОВИНЕ СРУШИЛИ ЛИДЕРА

10 februar 2024

Рукометаши Херцеговине на најљепши начин су отворили други дио сезоне у Премијер лиги БиХ. У 13. колу елитног ранга такмичења направили су велико изненађење савладавши лидера Грачаницу резултатом 34:31.

Невесињци су великом борбеношћу, али и приказаним квалитетом на кољена бацили ривала који је наступао у европским такмичењима и до овог кола суверено држао врх табеле.

Сем неколико почетних минута невесињска екипа је била у сталном вођству које је на полувремену износило четири гола разлике. Зрелом игром и уз велику подршку са трибине Невесињци су одбацили неколико налета гостију и сам финиш ријешили драме.

У домаћој екипи блистао је Шахиновић са 11 голова, прорадио је и Андрић, а Вујадоновић је са голманске позиције два пута затресао мрежу ривала. Испоставило се да одлични Мехмедовић са 12 голова ипак није наудио Невесињцима.

У наредном колу Херцеговина одлази на важно гостовање у Чапљину.

ХЕРЦЕГОВИНА – ГРАЧАНИЦА 34:31 (19:15)

Спортска двоеана „Невесињка“, Гледалаца: 400. Судије: Ирем Мешић, Ирхад Мешић (Сарајево). Седмерци: Херцеговина 6(6), Грачаница 6(5). Искључења: Херцеговина (8 мин), Грачаница (14 мин).

ХЕРЦЕГОВИНА: Ивановић (3), Шаренац, Драговић (2), Бабић (5), Шахиновић (11), Башић (1), Андрић (6), Божовић, Стојановић, Зечевић, Летић, Вујадиновић (2), Вучић, Катић, Бебек, Чабрило (3).

ГРАЧАНИЦА: Џанбеговић, Шахдановић, Мехмедовић, Исаковић (5), Шабић, Карановић (3), Мехмедовић (12), Џиновић (3), Мешиновић, Мехмедчехајић (3), Демировић, Хамидовић (1), Даутовић, Мехић (2), Мушић (2).