-->

НЕЗАСЛУЖЕН ПОРАЗ РУКОМЕТАША ХЕРЦЕГОВИНЕ У БАЊАЛУЦИ

18 mart 2023

Рукометаши Херцеговине поражени су вечерас у Бањалуци од Борца 28:27 у драматичној завршници са доста спорних судијских одлука.

Након дефицита од три гола на полувремену борбени Невесињци су стрпљивом игром стигли ривала, а у 47. минуту прешли у вођство. Гол за гол играо се све до посљедњег минута. На 40 секунди до краја, домаћи из седмерца стижу до предности. Узвратила је Херцеговина брзом акцијом са крила. За десетак секунди Борац стиже у фазу напада, судије свирају деветерац и показују директни црвени картон Ражнатовићу. Домаћи у преостале четири секунде упућују шут, али је вечерас перфектни Полић уписао 19. одбрану. Ипак, судије су видјеле контакт и свирају седмерац уз истек времена. Уз протесте и огорчење Невесињаца, па и звиждуке у Борику, Борац стиже до побједе из казненог ударца.

Херцеговина је вечерас одиграла најбољу гостујућу утакмицу, али је ипак остала без бодова. Невесињци сматрају да су драстично оштећени у финишу утакмице.

У наредном колу Херцеговина дочекује Какањ.

БОРАЦ – ХЕРЦЕГОВИНА 28:27 (14:11)

Спортска дворана „Борик“. Судије: Махир Чаушић, Амел Муратовић. Искључења: Борац (10 мин), Херцеговина (16 мин). Седмерци: Борац 8(6), Херцеговина 6(4).

БОРАЦ: Бркић, Ивановић (2), Рађеновић, Каламанда(2), Петровић, Стојановић (2), Њежић (6), Тепић, Драганић (3), Летић, Рожић(6), Суботић, Кнезовић.

ХЕРЦЕГОВИНА: Цвијановић, Џелиловић (7), Карановић (3), Чабрило (2), Томић (4), Шаренац, Зечевић (1), Вучић, Драговић (1), Фазлић, Златић (1), Ивановић (4), Башић (4), Ражнатовић, Вујадиновић, Полић.