-->

НЕВЕСИЊСКИ РУКОМЕТАШИ У ЧЕТВРТФИНАЛУ КУПА БИХ

01 februar 2023

Рукометаши Херцеговине изборили су пласман у четвртфинале Купа БиХ. Невесињци су вечерас надиграли Босну из Високог резултатом 38:32 у утакмици у којој су имали вођство од почетка до краја. Само у првих десетак минута владала је резултатска равнотежа, а потом су домаћи брзом и ефикасном игром већ до полувремена стекли недостижних седам голова. У наставку се играло готово без одбрана, а тренери су дали прилику и млађим играчима.

Златић је на прави начин искористио повјерену минутажу и био је најефикаснији у редовима Херцеговине. Код гостију из Високог истакао је Вражалић са 11 голова.

За невесињску екипу вечерас је дебитовао 15-годишњи Немања Катић и уписао се у стријелце.

У четвртфиналу Купа БиХ играју се двије утакмице, 29. марта и 5. априла. Побједници двомећа избориће пласман на завршни турнир.

Херцеговина у суботу, 4. фебруара почиње други дио сезоне у Премијер лиги БиХ. Гост у Невесињу биће Коњух.

Her Bos 2

ХЕРЦЕГОВИНА – БОСНА 38:32 (22:15)

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 250. Судије: Андреј Колобарић, Данијел Крижановић (Мостар).

ХЕРЦЕГОВИНА: Ивановић (2), Шаренац (2), Чабрило(4), Драговић (5), Вујадиновић, Цвијановић, Вучић (1), Зечевић (1), Башић (5), Златић (7), Џелиловић (5), Ковач, Карановић (1), Томић (2), Ражнатовић (2), Катић (1).

БОСНА: Жига, Ахметаш (1), Чабаравдић (5), Вражалић (11), Халибеговић (1), Мимић (2), Хусељић (2), Каравдић (3), Назифовић (4), Хрњић (1), Јамаковић (2).