-->

ВЕЛЕЖ И ДАЉЕ МАКСИМАЛАН НА ГРАДСКОМ СТАДИОНУ

25 septembar 2022

Фудбалери Вележа наставили су побједнички низ на домаћем терену. У 8. колу Друге лиге РС – Исток, данас на Градском стадиону, савладали су Пролетер резултатом 2:1.

Ривали су играли отворено и без калкулација, а бодови су заслужено остали у Невесињу. Домаћи су голове постигли у првом полувремену. Прво је Драшковић искористио одбијену лопту послије слободњака Горана Продановића, а потом је и Петковић са бијеле тачке затресао мрежу гостију.

У другом полувремену колосалне прилике су пропустили Сергеј Продановић, Пантић и Реповић. Гости су смањили у надокнади времена, такође из оправдано досуђеног пенала, али било је прекасно за стизање резултата. У сваком случају, Пролетер је у Невесињу оставио добар утисак.

Пета побједа на домаћем терену Вележ је смјестила на треће мјесто првенствене табеле. У наредном колу Вележ гостује у Пилици.

Vel pro 3

ВЕЛЕЖ – ПРОЛЕТЕР 2:1 (2:0)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 80. судија: Игор Илић (Пале). Стријелци: 1:0 Драшковић у 28, 2:0 Петковић у 40, 2:1 Ракић у 90+2 минуту.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Окука, Вучетић, Петковић, Вукосав, Шиљеговић, Г: Продановић, Драшковић (Реповић), Пантић, Гутић, С. Продановић.

ПРОЛЕТЕР: Станковић, Буњевац, Мркајић, Васић, Арнаутовић, Ракић, Матијевић, Магазин, Барјактаревић, Јовановић, Лакић.