-->

ХЕРЦЕГОВИНА УСПЈЕШНА НА ПРЕМИЈЕРИ У НЕВЕСИЊУ

24 septembar 2022

Рукометаши Херцеговине стигли су вечерас до првих премијерлигашких бодова. На премијери пред домаћим навијачима, у 3. колу, савладали су Горажде 31:30. Као што су и најављивали Невесињци су оставили срце на терену и на крају се заслужено радовали.

Била је то тврда и борбена утакмица у којој ривали нису успијевали направити озбиљнију резултатску предност. Дефицит од два гола из првог полувремена Херцеговина је анулирала већ у уводним минутама наставка и до краја је била у вођству. У самом финишу мирноћу домаћем саставу дали су најискуснији Томић и Карановић. Управо је овај двојац био и најефикаснији у тиму Херцеговине.

rukomet hercegovina2

ХЕРЦЕГОВИНА – ГОРАЖДЕ 31:30 (18:20)

Спортска дворана „Невесињка“. Судије: Иво Бошњак, Јосип Марић (Мостар). Искључења: Херцеговина (8 мин), Горажде (4 мин). Седмерци: Херцеговина 5(2), Горажде 5 (5)

ХЕРЦЕГОВИНА: Ивановић (4), Шаренац, Чабрило, Драговић (2), Вујадиновић, Вучић,Зечевић, Цвијановић, Хадровић (1), Златић (4), Башић (1), Ковач, Карановић (8), Томић (7), Бешић, Ражнатовић (4).

ГОРАЖДЕ: Плех, Божић, Чамо, Угљеша (2), Кракоња (7), Куновац (1), Дјана (1), Јамак (1),Османковић, Хамзић, Пилав (3), Фазлић (2), Хоџић, Беширевић, Зига (9), Дедовић (4).