-->

ВЕЛЕЖ СИЛАН У ДВОРОВИМА

25 septembar 2021

У 7. колу Друге лиге РС – исток Вележ је данас у Дворовима савладао Пролетер 2:0 головима у финишу сусрета. Невесињци су без неколико станардних играча тактички надмудрили домаћине препуштајући им посјед лопте и организујући муњевите контранападе преко брзоногих Сергеја Продановића, Реповића и Драшковића. Управо је млађани Продановић био и јунак сусрета. У 78. минуту је избио сам пред голмана Станковића и изнудио пенал који је сигурно реализовао Петковић. Два минута прије краја Вележов 16-годишњак је на асистенцију Реповића петом смјестио лопту у мрежу за овјеру тријумфа. Дебитанти Вујичић и Антељ коректно су одрадили повјерене задатке.

Вележ је у посљедња четири кола освојио чак десет бодова и сада је пети на табели. У наредном колу Вележ дочекује комшије из Гацка.

ПРОЛЕТЕР – ВЕЛЕЖ 0:2 (0:0)

Стадион Пролетера у Дворовима. Гледалаца: 100. Судија: Милан Тадић (Пале). Стријелци: 0:1 Петковић, 0:2 С. Продановић.

ПРОЛЕТЕР: Станковић, Секулић (Богдановић), Црквењаш, Омербегић, Павловић (Лакић), Влачић, Ружичић, Максимовић, Јефтић, Ћатић, Јовић.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Пантић, Петковић, Шиљеговић, Продановић, Драшковић, Реповић, Вујичић, Антељ, С. Продановић, Шаренац.