-->

ФУДБАЛЕРИ ВЕЛЕЖА У ИСТОРИЈСКОМ ПОЛУФИНАЛУ КУПА РС

13 novembar 2019

Фудбалери Вележа изборили су историјско полуфинале Купа Републике Српске. Невесињци су данас на Градском стадиону савладали Текстилац 1:0, након боље игре у већем дијелу сусрета. Домаћи су без респекта ушли у утакмицу. Играли су отворено и пожртвовано за сваку лопту и како је сусрет одмицао били су све сигурнији. Гол одлуке постигнут је у 60. минуту. Драшковић је лијепо примио центаршут и савладао искусног голмана Плиснића. У преосталом дијелу утакмице Вележ се није бранио, а гости нису успјели да угрозе Зуровца.

Стотињак гледалаца који су по кишном времену из својих аутомобила посматрали утакмицу на крају су сиренама поздравили историјски успјех Вележа. Невесињци од 1996. године не пропуштају Куп РС и у 23. наступу успјели су да изборе пласман међу четири најбоље екипе.

Тренер Мијат Мишељић каже да је побједа потпуно заслужена и да је извојевана колективном и пожртвованом игром. Спортски директор Томислав Стајић честитао је играчима и стручном штабу на великом успјеху. Најавио је да ће Вележ покушати да оде и корак даље.

Полуфинале Купа РС играће се на прољеће. Могући противници Вележа су премијерлигаши Радник и Звијезда и прволигаш Крупа.

Velez kup 2

ВЕЛЕЖ – ТЕКСТИЛАЦ 1:0 (0:0)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 100. Судија: Слађан Дошло (И. Сарајево). Жуту картони: Стајић (Вележ), Рашевић, Граховац (Текстилац). Стријелац: Драшковић у 60. минуту.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Вучетић, Петковић, Шиљеговић, Продановић, Драшковић, Стајић, Rеповић, Радовић, Милидраг (Иванишевић), Грујичић.

ТЕКСТИЛАЦ: Плиснић, Рудан, Јоловић, Граховац, Аљетић, Ступар (Ћирић), Перовић, Зарић, Ђуричић, Ђекић, Рашевић.