Директор Фонда за заштиту животне средине и енергетску ефикасност Републике Српске Денис Стевановић посјетио је данас општину Невесиње, гдје је са општинским руководством разговарао о досадашњим заједничким пројектима и модалитетима будуће сарадње. Састанку је присуствовао и народни посланик Огњен Куљић.
Током састанка је наглашено да Невесиње и Фонд остварују одличну сарадњу, а фокус разговора био је на отварању нових могућности у областима енергетске ефикасности и унапријеђења система управљања отпадом на подручју ове локалне заједнице.
Стевановић је овом приликом најавио и конкретне кораке које Фонд планира у наредном периоду.
„Ускоро планирамо отварање новог јавног конкурса за суфинансирање пројеката из области управљања амбалажним отпадом, као и заштиту и управљање водама“, рекао је Стевановић. наглашавајући да је то добра прилика за општину Невесиње, али и локално комунално предузеће, да аплицирају са квалитетним пројектима и повуку значајна средства.

Начелник општине Невесиње Миленко Авдаловић изразио је захвалност директору Фонда на досадашњој подршци. Он је изразио наду да ће заједничке активности бити успјешно настављене кроз предстојеће јавне позиве и апликације за нове еколошке пројекте који су од кључног значаја за становнике Невесиња.
У оквиру радне посјете, Стевановић је обишао и Јавно предузеће „Комус“, гдје се упознао са тренутним капацитетима и потребама локалног комуналног сектора.
Директор „Комуса“ Миленко Зиројевић рекао је да је ово предузеће занајно унаприједило свој рад наглашавајућу да су значајна средства за модернизацију опреме и контејнера добили управо од Фонда за заштиту животне средине. Најављена је и будућа заједничка сарадња.
