У великој сали Центра за културу „Небојша Глоговац“ вечерас је одржан Васкршњи концерт у организацији Едукативно-креативног удружења „Радости моја“.
Покретач удружења, наставница клавира Бранка Вукосав, истакла је да су инспирација за овај концерт били васкршњи празници које су жељели да обиљеже уз адекватан програм сачињен од традиционалних и духовних пјесама.
„Наше удружење је релативно младо и немамо много чланова, искрено бих вољела да нас је више, али сва дјечица која долазе на пробе су талентована, вриједно раде и уче и ја се надам да ћемо се познати по дјелима“, нагласила је Вукосав.
Приликом наступа Вукосав је споменула и своју покојну пријатељицу Анжелику Николину Кучинар, која је, како каже, писала у духу православља, а њену пјесму је уврстила са сјећањем на њихов први сусрет који је био веома емотиван.
Једну од својих пјесама Вукосав је посветила Бранки Човило.
У програму су поред чланова Удружења „Радости моја“ учествовали ученици Музичке школе „Свети Роман Мелод“, као и пријатељи удружења: Јован Братић аутор поезије и стрипа, Бранко Алексић писац збирки кратких прича из Херцеговине, фрулаш Радивоје Симовић, гуслар Владо Вукоје члан Удружења гуслара „Пуковник Новица Гушић“ и писац прозе и модератор програма Љиља Ивезић.
На вечерашњем концерту публика је могла да осјети посебну енергију и љубав, а наступе наших младих суграђана испратила је аплаузима.