-->

ЧАБРИЛО ПРЕДВОДИО НЕВЕСИЊСКУ РУКОМЕТНУ МЛАДОСТ ДО ТРИЈУМФА

20 oktobar 2024

У 5. колу Прве лиге Републике Српске рукометаши Херцеговине савладали су екипу Козаре из Козарске Дубице резултатом 27:25. Невесињски састав је у веома неизвјесној утакмици уписао другу побједу од почетка сезоне. Домаћи рукометаши су боље отворили утакмицу и у уводним минутама стекли резултатску предност коју су одржали до краја првог полувремена.

Гости из Козарске Дубице много боље отварају друго полувријеме и серијом од 6:1 стижу до значајне предности. Чврстом одбраном и уз помоћ вечерас сјајног голмана Кљакића Херцеговина уводи меч у неизвјесну завршницу. Одличном игром на оба дијела терена домаћи момци ломе ривала за потпуни преокрет и веома значајну побједу.

Најефикаснији у саставу Херцеговине био је Чабрило са 12 погодака, а највећи допринос поред њега су дали Стајић са пет погодака и Кљакић са 14 одбрана. У редовима гостујућег тима истакли су се Тубин са девет и Максимовић са шест голова.

У 6. колу рукометаши Херцеговине на домаћем терену дочекују екипу ОРК Бањалука.