-->

УЗБУДЉИВ ДЕРБИ У НЕВЕСИЊУ ЗАВРШЕН БЕЗ ПОБЈЕДНИКА

30 oktobar 2021

У дерби утакмици 12. кола Друге лиге РС – исток Вележ и Фамос одиграли су данас 1:1. Након доста жустрине, борбености, картона и узбуђења неријешен резултат је и најправеднији исход сусрета. Публика је у више наврата негодовала на судијске одлуке које су уносиле доста нервозе у домаћи састав.

Невесињци су нешто лошије ушли у сусрет, али како је вријеме одмицало играли су све боље. Аутогол Антеља у 56. минуту и још једна колосална прилика за госте могли су утакмицу одвести у потпуно другом правцу. Ипак, Вележ је повезао редове и великом борбеношћу стигао до изједначења. Реповић је направи продор, лијепо центрирао, а Ћеранић је главом смјестио лопту у мрежу гостију из Војковића. Само минут касније Сергеј Продановић је, према мишљењу домаћина, престрого добио други жути картон, тако да је пропала прилика за потпун преокрет.

Послије 12. кола ривали су остали на претходним позицијама, на другом и трећем мјесту. У наредном колу Вележ гостује у Власеници.

velez30 7

ВЕЛЕЖ – ФАМОС 1:1 (0:0)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 100. Судија: Игор Илић (Пале). Помоћници: Немања Јовичић (Пале), Драгослав Пљеваљчић (Рогатица). Стријелци: 0:1 Антељ (а.г) у 56, 1:1 Ћеранић у 85. минуту. Жути картони: Вучетић, Шиљеговић, Реповић, С. Продановић, Шаренац (Вележ), Ковачевић, Марковић (Фамос). Црвени картон: С. Продановић (Вележ).

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Антељ (Радовић), Вучетић, Петковић, Шиљеговић, Продановић, Реповић, Ћеранић, Гутић, С. Продановић, Шаренац (Драшковић).

ФАМОС: Терзић, Башовић (Ђорем), Ковачевић, Отовић, Лаловић (Видаковић), Демировић, Мичић (Кокот), Блажић, Шехић (Минић), Фргања.