Nevesinje

У једној од улица приградског насеља Миљевац јуче је пуштена у рад јавна расвјета. Посатављено је 12 модерних расвјетних тијела, што је био приоритет мјештана овог дијела општине.

slika

У протеклом периоду општина Невесиње реализовала је низ пројеката постављања јавне расвјете, како у центру града, тако и у приградским и сеоским насељима.

Поред недавно постављене јавне расвјете уз магистрални пут Невесиње – Гацко, расвјетна тијела постављена су и у улици испод Вјенчаца, дијелу насеља Јозовина, Килавци и уз регионални пут Невесиње – Берковићи, у мјесту Љесковик. Освјетљено је и игралиште у приградском насељу Батковићи, а реализација оваквих пројеката биће настављена и у наредном периоду.

Постављање расвјете финансирала је Општина Невесиње, а извођач радова је РЈ Електро-Невесиње.

У Спортској дворани „Невесињка“ вечерас је обављен жријеб за 27. Меморијални турнир у малом фудбалу „Мишо Таминџија“. За трофеје у пет конкуренција надметаће се 44 екипе из Невесиња, Мостара, Билеће, Требиња, Гацка и Чајнича.

ПЈЕТЛИЋИ

 

Група 1

ЛОКОМОТИВА МАЛИ МОСТ

САЛОН ЉЕПОТЕ ЛАРИСА

ШАМПИОНИ

ОРЛОВИ

 

Група 2

УРКЕ ГАЦКО

КОМИСИОН СТЕФИ

ТOP GYM FIT

СК МИЛЕНИЈУМ

 

Група 3

МЕСАРА ВУКША БИЛЕЋА

М Д М

ДЕЛИЈЕ

У даље такмичење иде осам екипа, само последње пласиране у групи напуштају такмичење.

 

П И О Н И Р И 

Група 1              

АЛЕКСИЋ КОМЕРЦ                      

ЗиС КОМПАНИ                                              

НЕВЕСИЊЕПУТЕВИ       

ТР КИЛАВЦИ

 

Група 2

DOWN TOWN ГАЦКО

РЕСТОРАН МИЛЕНИЈУМ

ДЕЛИЈЕ

WwiN НЕВЕСИЊЕ

У даље такмичење иду по три првопласиране екипе, с тим да првопласирани иду директно у полуфинале, а други и трећи играју унакрсно четвртфиналне утакмице.

 

ЈУНИОРИ

Група 1

ХЕРЦЕГОВАЧКА ПИВАРА

WWiN БИЛЕЋА

МТМ

 

Група 2

АВЕНИЈА МОСТАР

АУТОШЕСТОВАЦ БИЛЕЋА

ТР ДЕЈАН

 

Група 3

БУРЕГЏИНИЦА ПУЦЕ МОСТАР

АТРИЈУМ

КАФЕ БАР КЛУБ

Даље иду по двије првопласиране екипе, формирају се поново двије групе по три екипе.

 

 

С Е Н И О Р И

Група 1

КАФЕ ЕКС

ШИБАЛИЈА БИЛЕЋА

МОСТАРСКЕ КИШЕ

ТР ДОДРА

 

Група 2

КАФЕ БАР РИО

РАД ГРАЂЕВИНАР ТБ

МОСТАР

 

Група 3

WWiN НЕВЕСИЊЕ

НИК –ПРОМ БИЛЕЋА

АУТО ЦЕНТАР МВ ГАЦКО         

                              

Даље иде осам екипа, из прве три првопласиране, из друге двије групе двије најбоље пласиране екипе, док ће осма екипа бити трећепласирана екипа из 2. или 3. групе, која освоји више бодова.

 

ВЕТЕРАНИ

Група 1

ГБО ТРЕБИЊЕ

ВЕЛЕЖ БОТИН

ТР ДОДРА

 

Група 2

ТРИАЛ ЛОКО ПОРТАЛ ТБ

WWiN НЕВЕСИЊЕ

ХП ИНВЕСТИНГ МОСТАР

 

У првом кругу не испада нико, првопласиране екипе иду директно у полуфинале, док друго и трећепласирани унакрсно играју четвртфинале.

 

РАСПОРЕД ЗА 13.12.2019. год.

 

17.00  Салон љепоте ЛАРИСА - ШАМПИОНИ                        пјетлићи

17.30  ЗиС компани - НЕВЕСИЊЕПУТЕВИ                             пионири

18.15  WWiN Билећа - M T M                                                    јуниори

19.00  Вележ Ботин - Кафе КИНГ                                             ветерани

                                                                     

РАСПОРЕД ЗА 14.12.2019. год.

 

17.00  Локомотива Мали мост Мостар - ОРЛОВИ                пјетлићи

17.30. УРКЕ Гацко - СК Миленијум                                        пјетлићи

18.00. DOWN TOWN Гацко - WWiN Невесиње                      пионири

18.45. Аутошестовац Билећа - ТР Дејан                                јуниори

19.30. Кафе ЕКС - ТР Додра                                                   сениори

РАСПОРЕД ЗА 15.12.2019. год.

 

17.00. Комисион СТЕФИ - TOP GYM FIT                                 пјетлићи

17.30. Ресторан Миленијум - Делије                                       пионири

18.15. Бурегџиница Пуце - Кафе бар КЛУБ                            јуниори

19.00  Шибалија Билећа - Мостарске кише                            сениори

РАСПОРЕД ЗА 16.12.2019. год.

 

17.00. М Д М   - Делије                                                            пјетлићи

17.30  Алексић комерц - ТР Килавци                                     пионири

18.15. Херцеговачка пивара - WWiN Билећа                         јуниори

19.00  Рад грађевинар ТБ - Мостар                                        сениори

turnir2

turnir3

turnir4

turnir5

turnir6

turnir8

turnir9

turnir10

С А О П Ш Т Е Њ Е

На сједници руководстава Општинске борачке организације Невесиње са члановима осталих организација проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата: Општинске организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила РС, Општинског удружења „Ветерани РС“, Савеза логораша РС, Општинског удружења „Насљеђе“, Општинске организације старјешина Војске РС и Равногорског покрета Отаџбине Српске ОО Невесиње усвојени су сљедећи            

   З А К Љ У Ч Ц И:

  1. Захтијева се од Скупштине општине Невесиње да омогући предсједнику Општинске борачке организације Невесиње обраћање на сједницама Скупштине општине Невесиње, у редовној процедури и сваки пут када буде прозван или споменут од стране одборника он, организација или борачке категорије које представља.
  2. Захтијева се да се поводом Митровдана додјељују само општинска признања за ратне заслуге, а сва друга признања неком другом пригодном приликом.
  3. Захтијева се да се Спомен соба врати на локацију гдје је била до премјештања, тј. у простор гдје је сада смјештена Градска галерија.

ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!

Невесињски музичар Бојан Шуша освојио је прво мјесто на међународном фестивалу пјевача аматера „Први глас Бијелог Поља“.

На 57. издању овог такмичења учествовало је 14 пјевача и пјевачица из региона. Шуша је за интерпрентацију пјесме „Забрањена љубав“ од жирија добио највише оцјене. Невесињац је прошле године на овом такмичењу заузео друго мјесто.

 

ЈУ Центар за информисање и културу
Радио Невесиње

Kontakt info

Немањића бб,88280 Невесиње
Република Српска

Tel: 059 601 394, Fax: 059 601 455
E-mail: nevradio@teol.net

ID PDV

Матични број: 01805053
Рј. суда: RU-1-264-00
ИД број : 4401396050004

Žiro Računi

Рачун јавних прихода: 5520060001233609

Врста прихода: 722591

Буџетска организација:0069520