-->

ВЕЛЕЖ ПРЕКО ПЕНАЛА ДО ЧЕТВРТФИНАЛА КУПА РС

09 oktobar 2019

Фудбалери Вележа изборили су пласман у четвртфинале Купа РС након што су данас у Невесињу послије пенала били успјешнији од Борца из Козарске Дубице.

Највећи дио сусрета протекао је у изједначеној игри у којој су ривали имали неколико изгледних прилика. Домаћи састав ослабљен због изостанка Милидрга, Радовића и Драшковића поклекао је четири минуте прије краја и чинило се да се ту завршава овосезонска куп прича невесињског клуба. Ипак, у судијској надокнади домаћи стижу до заслуженог поравнања. Један бочни аут Петковић је главом спровео до петерца гдје је Шаренац надвисио одбрану Борца и прецизнио главом послао лопту у мрежу.

Приликом извођења пенала Зуровац је зауставио шутеве Томаша и Љутића, док су за Вележ били ефикасни Петковић, А. Стајић, Т. Стајић и Шиљеговић.

Данашњу куп утаклмицу обиљежио је један куриозитет пошто је за Вележ посљедњих петнаестак минута играо 47- годишњи спортски директор Томислав Стајић и тако постао најстарији играч Вележа који је наступао у некој такмичарској утакмици, бар када је у питању новија историја невесињског клуба.

Vel Bor 4

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ (КД) 1:1 (0:0) – пен. 5:3

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 100. Судија: Слађан Дошло (И. Сарајево). Стријелци: 0:1 Аднан Љутић у 86, 1:1 Никола Шаренац у 90. минуту.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Вучетић, Петковић, Шиљеговић, Продановић, А. Стајић, Реповић, Мркајић (Шаренац), Иванишевић, Радојичић (Калем), Грујичић (Т. Стајић).

БОРАЦ: Вујановић (Рељић), Далић,Н.Марин, Адн. Љутић, Зец, Крнета, Ђукановић, Ковачевић, Пудић, Адм. Љутић (Пекић), Д. Марин (Томаш).