-->

ДЕСЕТКОВАНИ ВЕЛЕЖ УБЈЕДЉИВО ПОРАЖЕН У ЛАКТАШИМА

20 april 2024

У 26. колу Прве лиге РС фудбалери Вележа претрпјели су убједљив пораз у Лакташима од 5:1 који их је гурнуо у бараж зону за опстанак. Без осморице стандардних играча невесињска екипа је солидно парирала ривалу све до финиша првог полувремена када су домаћи из пенала стигли у вођство.

Већ на старту другог полувремена Лакташи су повећали предност, али је убрзо Драшковић из пенала смањио резултат. Међутим, домаћи су преко расположеног Шикањића до краја утакмице стигли до убједљиве побједе.

Вележ је лошим прољећним издањима дошао у опасну зону, али још увијек има прилику да поправи бодовни салдо. У преосталих осам кола има нешто повољнији распоред, а наредни ривал биће им БСК у сриједу 24. априла.

ЛАКТАШИ– ВЕЛЕЖ   5:1 (1:0)

Градски стадион у Лакташима. Гледалаца: 120. Судија: Немања Пилиповић (Приједор). Стријелци: 1:0 Шикањић, 2:0 Шикањић, 2:1 Драшковић, 3:1 Шикањић, 4:1 Шикањић, 5:1 Дојчиновић .

ЛАКТАШИ: Кнежевић, Милић, Ћебић, Шикањић (Џајић), Шкорић (Дојчиновић), Тривић, Остојић, Петровић (Гаврић), Турањанин, Бабић, Тешић.

ВЕЛЕЖ: Вукановић, Шаренац, Г. Продановић, Поповић (Кљакић), Драшковић, Требовић, Живковић, Аџић (Микулић), Андријашевић, Пантић (Ботић), С. Продановић (Телебак).