-->

БОРБЕНА ХЕРЦЕГОВИНА ПОКЛЕКЛА У ФИНИШУ

24 februar 2024

У 16. колу Премијер лиге БиХ рукометаши Херцеговине поражени су вечерас у Невесињу од Извиђача резултатом 33:30. Невесињци су против актуелног првака пружили одличну партију, али нису издржали до краја.

У првом полувремену ривали су играли динамично са доста голова. Гости су се трудили да брзо заврше нападе, а невесињска акипа је голове постизала из лијепо израђених акција. Висок ритам је одговарао Чавчићевим изабраницима који су на одмор отишли са три гола предности.

Гости из Љубушког су боље отворили други дио сусрета и за само пет минута су преокренули резултат. Међутим, Херцеговина борбеном игром није дозвољавала Извиђачу да се одлијепи. Посљедњих десетак минута пао је ритам утакмице, а у честим прекидима гости су се боље снашли. Невесињска екипа није искористила ни неколико седмерца у кључним тренуцима сусрета.

Као што су и најављивали Невесињци су се борили до самог краја, али ипак нису успјели да приреде још једно изненађење.

У наредном колу Херцеговина одлази на важно гостовање у Горажде.

Her Iyv 2

ХЕРЦЕГОВИНА – ИЗВИЂАЧ 30:33 (19:16)

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 300. Судије: Весна Балван, Татјана Праштало (Бањалука). Искључења: Херцеговина (14 мин), Извиђач (8 мин). Седмерци: Херцеговина 4(1), Извиђач 5(4).

ХЕРЦЕГОВИНА: Вујадиновић, Ивановић (2), Стајић, Драговић, Бабић (8), Шахиновић (7), Башић (4), Андрић (4), Божовић (1), Стојановић, Зечевић (1), Летић, Вучић, Катић, Бебек, Чабрило (3)

ИЗВИЂАЧ: Лукенда (2), Шевић (1), Љубић, Џелиловић (1), Шимић (2), Бубало (5), Шаравања (2), Алихоџић, Павловић (7), Ћешко (9), Сакић (3), Ковач (1), Пурић, Грбавац, Суљевић, Ласица.