-->

ВЕЛЕЖ ПРЕСУШИО ДРИНУ У ЗВОРНИКУ

10 jun 2023

Фудбалери Вележа направили су крупан корак према Првој лиги РС. У првој утакмици баража данас у Зворнику Невесињци су са 3:0 савладали фаворизовану Дрину и само их чудо може спријечити да послије двије и по деценије поново не заиграју у прволигашком друштву.

Вележ је препустио посјед ривалу, добро организовао одбрану и фокусирао се на контранападе. Већ у 16. минуту тактика је уродила плодом. Реповић је побјегао одбрани домаћих и прво погодио стативу, а потом одбијену лопту пласирао у мрежу. При резултату 0:1 оквир гола погодио је и Сергеј Продановић.

У финишу сусрета на крилима Драшковића Вележ је стекао велики капитал за реванш. Брзоноги нападач је у свом стилу докрајчио ривала. За  поготке је аплузом награђен од домаће публике.

Спортски директор Вележа Томислав Стајић био је данас уз Вележ у Зворнику. Каже да је поносан на своју екипу која је на терену показала да је зрела за Прву лигу РС.

„Ово је велики резултат за невесињски спорт“, наглашава Стајић.

Реванш се игра у Невесињу у наредну сриједу.

Velez pr

ДРИНА – ВЕЛЕЖ 0:3 (0:1)

Градски стадион у Зворнику. Гледалаца: 400. Судија: Бојан Панић (Приједор). Стријелци: 0:1 Реповић у 16, 0:2 Драшковић у 85, 0:3 Драшковић у 90. минуту.

ДРИНА: Ружић, Бенковски, Вељкић, Андрић, Сушић, Васић, Перић, Максимовић, Ћулум, Станишић, Новак.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Гутић, Петковић, Вукосав, Г. Продановић, Кљакић, Реповић, Драшковић, Радовић, С. Продановић, Шаренац.