-->

СИЛНА ХЕРЦЕГОВИНА ИЗБОРИЛА ИСТОРИЈСКО ПОЛУФИНАЛЕ КУПА БИХ

05 april 2023

Рукометаши Херцеговине направили су вечерас прави подвиг. У реванш утакмици четвртфинала Купа БиХ савладали су Борац 29:19 и пласирали се на завршни турнир овог такмичења. Уз двије титуле првака Републике Српске пласман у полуфинале Купа БиХ је највећи успјех у историји клуба. То практично значи да ће невесињски премијерлигаш играти за излазак на европску сцену.

Невесињци су већ послије петнаестак минута игре анулирали минус из Бањалуке.  Са јаком жељом, великом енергијом и уз силну подршку са трибина решетали су мрежу ривала. Али, права рапсодија насупила је у другом полувремену. Херцеговина је била чврста у одбрани, а убојита у нападачким акцијама. Гости су први гол у наставку постигли тек у 38. минуту. Предност домаћина у 54. минуту износила је чак +12.

Завршни турнир играће се 27. и 29. маја.

ХЕРЦЕГОВИНА – БОРАЦ 29:19 (15:11)

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 400. Судије: Дражен Бегић, Андрија Кнезовић (Мостар). Искључења: Херцеговина (12 мин), Борац (14 мин). Седмерци: Херцеговина 4 (4), Борац 1(1).

ХЕРЦЕГОВИНА: Ивановић (2), Шаренац, Чабрило (4), Драговић (4), Вујадиновић (15 одбрана), Вучић, Цвијановић, Фазлић, Башић (1), Златић (2), Џелиловић (8), Полић, Карановић (2), Зечевић (1), Ражнатовић (1), Томић (4).

Кнежевић, Бркић, Суботић, Њежић (1), Драганић (3), Ивановић (1), Петровић (3), Маливојевић (2), Бајчета (1), Тепић (3), Каламанда (1), Рожић (2), Летић (1), Кнезовић, Стојановић (1), Лукић.