-->

ПОРАЗ ХЕРЦЕГОВИНЕ У ВОГОШЋИ

10 decembar 2022

У 14. колу Премијер лиге БиХ рукометаши Херцеговине поражени су вечерас у Вогошћи од истоименог домаћег састава резултатом 37:34.

Након почетних 0:2 домаћи су врло брзо преокренули резултат и до полувремена стекли озбиљну предност од седам голова. Невесињци су у другом полувремену стабилизовали игру, значајно поправили нападачки учинак, али и даље у одбрани није било потребне чврстине. Велики хендикеп за госте били су престроги црвени картони Ивановићу и Карановићу.

Херцеговина је на минут прије краја спустила предност ривала на само два гола, али је то било прекасно да се направи узбудљива завршница.

На крају јесењег дијела првенства гост у Невесињу биће Криваја. И у прва два кола другог дијела Премијер лиге Херцеговина ће бити домаћин. Бодови из ових утакмица биће пресудни за борбу за опстанак у елитном рангу.

Vog Her 3

ВОГОШЋА – ХЕРЦЕГОВИНА 37:34 (20:13)

Спортска дворана „Амел Бечковић“. Судије: Јасмин Мулахасановић (Маглај), Иван Ширић (Жепче). Искључења: Вогошћа (10 мин), Херцеговина (8 мин). Седмерци: Вогошћа 8 (8), Херцеговина 11 (9).

ВОГОШЋА: Чордалија, Трапара, Мутапчић, Кадрић (2), Грујић (14), Тахировић (3), Омбаша (2), Семић (1), Фазлић, Јелачић, Мемић (4), Шестан (2), Бурић (3), Исаковић (6), Омановић

ХЕРЦЕГОВИНА: Вујадиновић, Ивановић (6), Шаренац (1), Чабрило (6), Драговић (2), Вучић, Зечевић (1), Цвијановић, Хадровић, Златић, Башић (3), Ковач (2), Карановић (1), Томић (9), Бешић, Ражнатовић (3).