-->

У НЕВЕСИЊСКОЈ РУКОМЕТНОЈ ТВРЂАВИ САВЛАДАН БОРАЦ

22 oktobar 2022

Рукометаши Херцеговине савладали су вечерас у Невесињу бањалучки Борац резултатом 31:28. У најбољем овосезонском издању надиграли су рукометног великана и разгалили срца навијача који су у великом броју испунили Спортску дворану. Побједа је чиста као суза, извојевана великим трудом, али и зрелом игром која је имала јасне контуре и у одбрани и у нападу.

У првом полувремену ривали су се смјењивали у вођству. Херцеговина се уздала у позиционе нападе са убацивањима на пивота, а Борац је настојао да брзо заврши своје акције.

У наставку су Невесињци одиграли бриљантно, на нивоу најбољих премијерлигашких екипа. Искусни Томић је дириговао нападом, асистирао и погађао, а одбрана Херцеговине је била све чвршћа. У периоду од 44. до 50. минута домаћи на крилима навијача праве серију 6:1 коју гости из Бањалуке до краја нису успјели да надокнаде.

Са трећим тријумфом на домаћем терену Херцеговина се пробила у средину табеле. У наредном колу гостује у Какњу.

Her Bor 2

ХЕРЦЕГОВИНА – БОРАЦ 31:28 (15:15)

Спортска дворана "Невесињка". Гледалаца: 450. Судије: Дејан Берјан (И. Сарајево), Горан Илић (Добој). Искључења: Херцеговина (10 мин.), Борац (12 мин.). Седмерци: Херцеговина 2(2), Борац 3(3).

ХЕРЦЕГОВИНА: Ивановић (5), Шаренац, Чабрило (3), Драговић (2), Вујадиновић, Вучић, Зечевић (1), Цвијановић, Хадровић (2), Златић (4), Башић (3), Ковач, Карановић (1), Томић (7), Бешић, Ражнатовић (3).

БОРАЦ: Бркић, Суботић, Њежић (10), Драганић (3), Прерић (2), Ивановић (1), Петровић (3), Маливојевић, Јелушић (1), Бајчета (1), Момић, Грачић, Каламанда (6), Рожић (1), Стојановић.