-->

НЕВЕСИЊЕ ОПЕН ОПРАВДАО ОЧЕКИВАЊА: ДОМАЋИ КАРАТИСТИ ОДЛИЧНИ

08 oktobar 2022

У Спортској дворани „Невесињка“ данас је одржан Интернационални карате турнир „Невесиње опен“ који је окупио око 300 такмичара из 16 клубова. Технички организатор турнира био је Клуб борилачких спортова „Вележ“, а покровитељ ове спортске манифестације је Општина Невесиње.

Послије вишечасовног надметања у катама и борбама у категоријама пионира, кадета и јуниора највише успјеха имали су чланови „Херцеговца“ из Билеће. И невесињски каратисти су били одлични освојивши 47 медаља: 17 златних, 14 сребрних и 16 бронзаних.

Најуспјешнији чланови невесињског клуба били су Ива Савић са двије златне и једном сребрном медаљом и Саша Граховац  и Симона Савић који су заслужили по двије златне и једну бронзану медаљу.

Турнир је свечано отворио начелник општине Миленко Авдаловић, а поздраве у име домаћина упутио је предсједник КБС „Вележ“ Анђелко Граховац. Делегат турнира био је Марко Микавица из Вишеграда. Међу 13 судија био је и Невесињац Милош Пантић.

Честитке за беспријекорну организацију стигле су од највиших представника Карате савеза РС.

У ревијалном дијелу програма наступили су Етно група "Свети Димитрије" и Плесни клуб "Летс денс".