-->

ШЕСТИЦА ВЕЛЕЖА

17 april 2022

Фудбалери Вележа шестицом су испратили госте из Дворова. По хладном и вјетровитом времену Невесињци су са пуно енергије одиграли свих деведесет минута и резултат је могао бити и убједљивији. А повели су гости у 18. минуту из првог шута на гол Зуровца. Послије праве опсаде гола Пролетера изједначио је Реповић из соло акције. Већ у уводним минутама другог полувремена видјело се да је Вележ много квалитетнији ривал, а гол је просто „висио у ваздуху“. Након лијепе акције и прецизних пасова Драшковић је у 53. минуту лопту убацио у незаштићену мрежу за потпун преокрет. Услиједио је период несигурности млађаног голмана Пролетера Митровића што су Невесињци искористили за убједљиву побједу. Прво је лагану лопту из корнера спровео у сопствену мрежу, а потом је слабо интервенисао код слободњака Горана Продановића и на крају је саплео Драшковића за директан црвени картон. Сергеј Продановић је одмах матирао новог голмана из лијепо изведеног слободног ударца, а тачку на голеаду ставио је старији Продановић.

Вележ је тријумфом задржао трећу позицију на табели. У наредном колу гостује у Гацку.

Vel Pro 4

ВЕЛЕЖ – ПРОЛЕТЕР 6:1 (1:1)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 100. Судија: Младен Поповић (И. Сарајево). Стријелци: 0:1 Лакић, 1:1 Реповић, 2:1 Драшковић, 3:1 Митровић (а.г.), 4:1 Г. Продановић, 5:1 С. Продановић, 6:1 Г. Продановић.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Вучетић (Јеремић), Петковић, Вукосав, Шиљеговић, Г. Продановић, Реповић, Кљакић (Драшковић), Антељ (Радојичић), С. Продановић, Шаренац (Окука)

ПРОЛЕТЕР: Митровић, Магазин, Буњевац, Марјановић (Ћуковић) , Матијевић, Ружичић, Барјактаревић, Ћатић, Јовановић, Лакић, Вукомановић.