-->

ХЕРЦЕГОВИНА ЗАУСТАВИЛА ЛИДЕРА У ГРАДИШЦИ

09 april 2022

У дерби утакмици 19. кола Прве лиге РС Херцеговина је вечерас у Градишци савладала Козару резултатом 25:24. У некомплетном саставу Невесињци су се испрсили лидеру и након много узбуђења стигли до побједе која ће остатак првенства учинили још занимљивијим.

Херцеговина је савршено одиграла прво полувријеме и стекла четири гола предности. Домаћи су у наставку кренули енергичније и послије петнаестак минута стигли су до изједначења. Невесињци су успјели да зауставе налет Козаре и ушло се у неизвјесну завршницу. На минут прије краја Зуровац је са крила постигао побједоносни гол, а потом је пресјекао напад домаћих.

Јунак сусрета, свакако,  је голман Стојановић који је имао чак 20 одбрана, међу којима и два заустављена седмерца. Најефикаснији играч невесињског састава био је Драговић са осам голова.

Херцеговина је сада пришла лидеру на два бода и до краја првенства очекује је доста лакши распоред. У наредном колу гост у Невесињу биће бањалучка Младост.