-->

ГЛАТКА ПОБЈЕДА ВЕЛЕЖА

14 maj 2017

У 26. колу Друге лиге РС – исток фудбалери Вележа савладали су данас Пролетер резултатом 3:0. Невесињци су глатко поразили ривала офанзивном игром од првог минута. Головима Продановића и Шаренца домаћи су већ у првих пола сата ријешили питање побједника. Коначан резултат почетком другог полувремена поставио је Радовић. Вележ је у потпуности контролисао утакмицу и да су нападачи били мало прецизнији  мрежа гостију из Дворова могла је бити и пунија. Подмлађени састав Пролетера ниједном није успио да озбиљније припријети голману Зуровцу. Вележ је са три бода изједначио са ривалом на првенственој табели.

Vel Pro 2

Прије почетка утакмице минутом ћутње одата је почаст  недавно преминулим дугогодишњим играчима и тренерима Вележа  Милану Дамјанцу и Мирку Авраму.

До краја првенства остала су још четири кола. Вележ прво иде у госте Гласинцу, а потом дочекује гатачку Младост.

Vel Pro 3

ВЕЛЕЖ – ПРОЛЕТЕР 3:0 (2:0)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 350. Судија: Милан Тадић (Пале). Стријелци: 1:0 Продановић у 9, 2:0 Шаренац у 36, 3:0 Радовић у 53. минуту.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Шиповац, Петковић, Шаренац (Грубачић), Продановић, Радуловић (Авдаловић), Вучетић, Радовић, Милидраг, Бакоч (Драшковић), Грујичић.

ПРОЛЕТЕР: Симојиловић, Црквењаш, Милановић, Омербегић, Милковић, Влачић, Грабеж, Максимовић, Секулић, Симеуновић, Ивановић.