-->

ВЕЛЕЖ СЛАВИО У БОРБЕНОЈ УТАКМИЦИ

03 april 2022

У 22. колу Друге лиге РС – Исток Вележ је данас у Невесињу савладао Дрину из Вишеграда резултатом 2:1. По хладном времену ривали су играли отворено и борбено са доста прекида, али у границама коректности.

Невесињци су повели у 30. минуту лијепим голом Горана Продановића са ивице шеснаестерца. На готово идентичан начин и са истре позиције изједначио је Крсмановић у 55. минуту. Побједу Вележу донио је је Драшковић у 62. минуту на асистенцију Реповића који је побјегао одбрани гостију. У посљедњих пола сата Невесињци нису искористили колосалне шансе. Очи у очи са голманом Бојановићем наши су се Реповић, Продановић и Драшковић. Посљеду прилику имала је Дрина, али је Зуровац био на висини задатка.

Са три бода из данашњег сусрета Вележ је задржап тречу позицију на табели. У наредном колу гостује Гласицу на Сокоцу.

Vel Dri 2

ВЕЛЕЖ – ДРИНА ХЕ 2:1 (1:0)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 100. Судија: Александар Бјелица (Требиње). Стријелци: 1:0 Г. Продановић у 30, 1:1 Крсмановић у 55, 2:1 Драшковић у 62. минуту.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Вучетић, Петковић, Вукосав, Шиљеговић, Г. Продановић, Реповић, Драшковић, Антељ (Окука), С. Продановић (Кљакић), Шаренац.

ДРИНА ХЕ: Бојановић, Ждрало, Сарић, Станојчић, Дамјановић, Марковић (Нинковић), Лозо, Симић (Грујић), Крсмановић, Грачанин, Врећо (Лозо).