-->

ВЕЛЕЖ ПРЕОКРЕТОМ ДО ТРИ БОДА

23 april 2017

У 22. колу Друге лиге РС – исток Вележ је данас савладао Дрину са 2:1 настављајући тако успјешну прољећну серију. Невесињци су до нова три бода дошли преокретом у другом полувремену. Динамична  и  узбудљива утакмица задовољила је љубитеље фудбала на Градском стадиону.

Vel Dri 1

Гости из Вишеграда повели су крајем првог дијела када је на убацивање из корнера  најбоље реаговао Секулић.  Других 45 минута у потпуности је припало домаћим фудбалерима који су притискали ривала и пропуштали прилике. У 75. минуту Продановић је  оборен у шеснаестерцу, а одлични судија Тадић се није двоумио и показао је на бијелу тачку. Сигуран извођач био је Петковић. Вележ је осјетио да је госте сустигао умор, па су наставили да атакују, а живнула је и публика. У 84. минуту на сцени су поново два најискуснија играча. Продановић је извео корнер, а Петковић је главом по други пут савладао Говедарицу.

У преосталом времену Вележ није дозволио ривалу да угрози Зуровца.

Са три бода из данашње утакмице невесињска екипа се пробила у средину табеле. Изабраници Јова Мишељића су у прољећном дијелу сезоне освојили 14 бодова у седам кола и по том учинку су међу најуспјешнијим у лиги. У наредном колу Вележ гостује у Сребреници, а потом дочекује Јединство из Брчког.

Vel Dri 2

ВЕЛЕЖ – ДРИНА ХЕ 2:1 (0:1)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 350. Судија: Милан Тадић (Пале). Помоћници: С. Дошло (И. Сарајево), Д. Вукашиновић (Рогатица). Жути картони: Драшковић, Топаловић, Грујичић, Продановић (Вележ), Јовановић, Пејовић, Марковић, Бојат (Дрина).

Стријелци: 0:1 Секулић у 39, 1:1 Петковић у 75, 2:1 Петковић у 84. минуту.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Топаловић, Шиповац, Петковић, Шаренац (Вучетић), Продановић, Ковачевић (Авдаловић), Драшковић, Радовић, Милидраг, Бакоч.

ДРИНЕ ХЕ: Говедарица, Секулић, Бојат, Пејовић, Марковић, Солдар (Крсмановић), Окука, Јовановић, Јевђевић, Мирковић, Савић.