-->

ВЕЛЕЖ УСПЈЕШАН НА ПРЕМИЈЕРИ

22 avgust 2021

Фудбалери Вележа побједом су отворили нову сезону у Другој лиги РС – исток. У премијерној утакмици одиграној на Градском стадиону савладали су Младост из Рогатице резултатом 2:0. Стријелци за невесињску екипу били су Петковић и Драшковић. Вележ је у финишу пропустио прилику да из пенала забиљежи и убједљивију побједу, али је ударац Петковића зауставио голман Којић.

Невесињци су доминирали у већем дијелу сусрета, а посебно су били опасни из прекида. Гости из Рогатице су једину праву прилику пропустили у финишу утакмице.

Данашња утакмица биће уписана у анале Вележа због једног спортског раритета. Први пут у једној првенственој утакмици заиграли су заједно отац и син. Од првог минута дрес невесињског клуба носили су Горан (36) и Сергеј Продановић (16). Управо је овај двојац изнудио пенал који ипак није претворен у погодак.

Вележу сада предстоје два гостовања. Прво ће у сриједу играти заосталу утакмицу са Слогом, а потом у 3. колу путује у Чајниче.

Vel Rog 2

ВЕЛЕЖ – МЛАДОСТ 2:0 (1:0)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 100. Судија: Урош Југовић (Пале). Помоћници: Бојан Пејић (Соколац), Рајко Ђурић (Вишеград). Стријелци: 1:0 Петковић у 10, 2:0 Драшковић у 54. минуту.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Пантић, Вучетић, Петковић, Шиљеговић, Продановић, Гутић (Шаренац), Реповић, С. Продановић (Вуковић), Шаренац, Драшковић (Вукосав).

МЛАДОСТ: Којић, Божовић, Ћаћић, Обрадовић, Лукић, Шаренац, Савић, Фуртула, Лимић, Радовић, Николић.