-->

НЕВЕСИЊСКИ РУКОМЕТАШИ ОБЕЗБИЈЕДИЛИ ВИЦЕШАМПИОНСКУ ТИТУЛУ

12 maj 2021

У 20. колу Прве рукометне лиге РС рукометаши Херцеговине савладали су вечерас у Градишки Козару резултатом 28:25.

Након напорног путовања Невесињци су лоше отворили утакмицу и након петнаестак уводних минута домаћи су стекли лијепу предност од 10:2. Када је Херцеговина ушла у свој препознатљив ритам ствари на терену су се брзо промијениле. Невесињски састав прави серију 6:0 и на одмор домаћи одлазе само са минималном предношћу.

У наставку гости су све сигурнији и у 35. минуту Херцеговина стиже до вођства које није испуштала до краја утакмице. Бабић, Драговић и Чабрило по шест пута су затресли мрежу ривала, а гол мање постигао је Шаренац. Голман Стојановић имао је чак 18 одбрана.

Са тријумфом из Градишке Херцеговина је обезбиједила вицешампионску титулу са теоретским шансама да у посљедња два кола стигне и до првог мјеста. Ипак, мало је вјероватно да ће Јединство направити два кикса до краја првенства.

У Невесиње у наредном колу стиже Вишеград, а Невесињци првенство завршавају гостовањем екипи Младости.