-->

ПОРАЗ ХЕРЦЕГОВИНЕ У ВИШЕГРАДУ, НЕВЕСИЊЦИ ОГОРЧЕНИ НА СУДИЈЕ

05 decembar 2020

У 10. колу Прве лиге Републике Српске рукометаши Херцеговине поражени су вечерас у Вишеграду од истоимене екипе резултатом 31:28. Након три бриљантне побједе над јаким ривалима Невесињци су кренули и у Вишеград по бодове, али нису успјели да наставе побједнички низ. Нису разочарани поразом колико пристрасним суђењем које је потпуно покварило рукометну представу. Чак 18 минута искључења Херцеговине наспрам шест за домаћине набоље одсликава судијски критериј. Црвени картон Драговићу већ у 36. минуту директно је утицао на даљи ток сусрета.

Иначе, већи дио утакмице протекао је у резултатској неизвјесности. Домаћи су направили мини серију крајем првог полувремена, али су Невесињци узвратили почетком другог дијела. Искључење Драговића и одсуство неколико стандардних играча били су велики хендикеп за Херцеговину која сам финиш није могла да издржи у високом ритму.

У редовима невесињског састава нејефикаснији је био Шаренац са осам голова.

Херцеговина јесењи дио сезоне затвара сусретом са лидером првенства, екипом Младости.