-->

СИГУРНА ПОБЈЕДА ВЕЛЕЖА

27 septembar 2020

У дерби утакмици 8. кола Друге лиге РС – исток Вележ је данас на Градском стадиону савладао Гласинац резултатом 2:0.

Клизав терен и међусобан респект ривала донијели су тврду и борбену утакмицу. У првом полувремену играло се без много ризика, углавном на средини терена.

Вележ је у наставку заиграо офанзивније и из двије гужве стигао до сигурног вођства које је без проблема сачувао до краја утакмице. Лијепи голови дјело су најискуснијих у невесињском саставу –Петковића и Продановића.

Вележ је задржао максималан учинак на домаћем терену, а Сокочани су пали на трећу позицију.

Невесињци су тријумфом направили лијепу увертиру пред утакмицу 1/16 финала Купа БиХ са Игманом из Коњица.

Vel Gla 2

ВЕЛЕЖ – ГЛАСИНАЦ 2:0 (0:0)

Градски стадион у Невесињу. Судија: Мирослав Бјелица (Трново). Стријелци: 1:0 Петковић у 52, 2:0 Продановић у 59. минуту.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Ковачевић, Вучетић, Петковић, Сикимић (Шаренац), Шиљеговић, Продановић, Драшковић (Ђогић), Радовић, Иванишевић (Радојичић), Грујичић

ГЛАСИНАЦ: Пајевић, Вујичић (Јоловић), Тодоровић, Дупљанин, Деурић, Дебелногић, Крешталица (Петровић), Лончаревић (Радовић), Вујичић, Рајић, Пејановић.