-->

МЕМОРИЈАЛ „МИШО ТАМИНЏИЈА“: ВЕЧЕ НЕВЕСИЊСКИХ ЕКИПА

03 januar 2017

На Меморијалном турниру „Мишо Таминџија“ познати су први финалисти у конкуренцијама пјетлића, пионира и јуниора, а комплетирани су и учесници  сениорског полуфинала. Било је ово вече невесињских екипа послије које је извјесно да ће домаћини имати финалисте у свим категоријама. Све утакмице биле су узбудљиве, а сениори су по правилу привукли највише пажње.

turnir s5

Невесињепутеви су изборили полуфинале у чудној утакмици у којој су врло лако од готовог могли направити вересију. Већ у уводним минутама  невесињска екипа је дошла до два гола предности, а до краја полувремена још једном су затресли мрежу ривала. Када је Гутић својим другим голом повисио на 4:0 изледало је да ће Горица претрпјети катастрофу. Ипак, Требињци су збили редове и кренули у тоталну офанзиву. Мало по мало топили су предност и довели утакмицу у потпуну неизвјесност. Остало им је довољно времена чак и да поравнају резултат. Истина, и Невесињепутеви су се прописно испромашивали. И поред силних узбуђења утакмица је протекла у коректној атмосфери, а и публика је уживала.

Занимљиво је да су три четвртфиналне утакмице завршене резултатом 4:3. Невесињепутеви ће у полуфиналу играти са екипом Кафе ЂУРО.

turnir s7

Јуниорско полуфинале су одлучили пенали  послије којих је више среће имала домаћа екипа ПИЛС ПУЛС. Регуларни дио протекао је у општој јурњави по терену са доста грешака на обје стране. Невесињци су повели са 2:0, Гачани се вратили на 2:2, а онда је читаво  друго полувријеме протекло без голова па су одлучивали пенали.

Пионири Корза 2 су у посљедњем минуту затресли мрежу Мостар Ситија, па је њихова  побједа тим слађа. Најмлађи учесници су на свој начин водили битку за финале. Једни су се радовали, а други туговали. Пенали су били срећнији за Делије.

turnir j5

Резултати- пјетлићи: Делије – ЗТР „Медиа комп“ 1:1 (пен.4:2), пионири: Дискотека „Корзо 2“ – Мостар Сити 1:0 (Калем), јуниори: Кафе УРКЕ – ПИЛС ПУЛС 2:2 – пен. 2:4 (Вујадиновић, Милошевић – Вуковић, Пејић), сениори: Горица – Невесињепутеви 3:4.

turnir s6

ГОРИЦА – НЕВЕСИЊЕПУТЕВИ 3:4 ( 0:3)

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 350. Судије: Вукасовић, Ратковић.Стријелци: 0:1 Сарић, 0:2 Гутић, 0:3 Шиљеговић, 0:4 Гутић, 1:4 Деретић, 2:4 Деретић, 3:4 Вицо.

ГОРИЦА: Појужина, Колак, Савић, Богдановић, Деретић, Тепавчевић, Поповић, Шешељ, Лојовић, Вицо, Андрић.

НЕВЕСИЊЕПУТЕВИ: Рашовић, Булајић, Гутић, Килибарда, Продановић, Шиљеговић, Трутина, Кокот, Регоје, Вучетић, Сарић.