-->

ФУРИЈА И СУДИЈЕ РАСТУЖИЛИ ОРЛИЋЕ

14 avgust 2019

Кадетска репрезентација Србије завршила је сагу на Европском првенству у Италији, пошто је данас у четвртфиналу поражена од Шпаније резултатом 72:71. Орлићи су направили велики преокрет у другом полувремену, били надомак трујумфа у регуларном времену, али су дозволили ривалу да изједначи на мање од двије секунде до краја.

У продужетку је Шпанија углавном водила, а Србија је успјела да изједначи на двије секунде до краја. Тада ступају на сцену судије које су прекршајем казнили наводно ометање извођења аута једном шпанском играчу. Фурија постиже један кош из слободног бацања за полуфинале. Орлићи су у сузама примили овај неправедан пораз.

Невесињац Никола Радовановић је сусрет завршио са 12 поена и 11 скокова одигравши свих 45 минута. Најбољи стријелац Србије био је Матија Белић са 28 кошева.