-->

ВЕЛЕЖ СИЛОВИТ У БРЧКОМ ЗА ТРЕЋУ ПОЗИЦИЈУ НА ТАБЕЛИ

07 april 2019

У 21. колу Друге лиге РС – исток фудбалери Вележа савладали су у Брчком Илићку резултатом 3:1. Невесињци су на врућем терену одиграли квалитетну утакмицу и са цијелим плијеном избили на треће мјесто првенствене табеле.

Вележ је повео у 17. минуту преко Томичића на лијепо проигравање Ковачевића. До краја полувремена Иванишевић је имао изгледну прилику, али се резултат није мијењао. У уводним минутама наставка, након прве грешке невесињске одбране, домаћи голом Карамана поравнавају на 1:1. Развила се потом мушка борба у којој је Илићка нападала, а Вележ опасно пријетио из контранапада.

У 78. минуту Продановић је након соло акције поново своју екипу довео у вођство. Вележов везњак је у самом финишу идеално проиграо Томичића који је својим другим голом поставио коначних 1:3 за велику радост Невесињаца.

Била је ово друга гостујућа побједа Вележа ове сезоне за најбољи пласман на табели још од октобра прошле године. У наредном колу невесињски састав на Градском стадиону дочекује Будућност, ривала кога је поразио јесенас на његовом терену.