-->

ВЕЛЕЖ НАДИГРАО ДРИНУ

03 april 2019

У 20. колу Друге лиге РС – исток Вележ је данас у Невесињу савладао Дрину из Вишеграда резултатом 3:1. Невесињци су створили велики број прилика и резултат је могао бити и убједљивији.

Прво полувријеме протекло је у потпуној доминацији Вележа. Домаћи су извели велики број корнера, погађали оквир гола, али лопта није хтјела у мрежу. Невесињци су могли бити кажњени за промашаје у 45. минуту када је Зуровац скинуо зицер нападачу Дрине.

У наставку Вележ креће још силовитије и након једне гужве и неколико одбијених удараца Томичић је лијепо пласирао лопту у рашље голамана Андрића. Невесињски састав није чувао резултат него је и даље нападао стварајући изгледне прилике.

У финишу је малобројна публика на Градском стадиону видјела још три гола. Прво је Даниловић у 80. минуту повисио на 2:0, а четири минута касније гости смањују на 2:1 фантастичним голом Марковића из слободњака са преко 30 метара. То је уједно био и једини шут према голу Зуровца у другом полувремену. Минут прије краја Продановић закључује овај садржајан сусрет након којег је Вележ напредовао за два мјеста на првенственој табели.

У наредном колу невесињски састав гостује Илићки.

Vel Dri 1

ВЕЛЕЖ – ДРИНА ХЕ 3:1 (0:0)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 50. Судија: Милан Тадић (Пале).Стријелци: 1:0 Томичић, 2:0 Даниловић, 2:1 Марковић, 3:1 Продановић.

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Вучетић, Петковић (Реповић), Сикимић, Продановић, Томичић, Радовић, Милидраг, Иванишевић (Мркајић), Грубачић (Даниловић), Грујичић.

ДРИНЕ ХЕ: Андрић, Мл. Вуковић, Станојчић (Врећо), Марковић, Баранац, Шимшић, Лозо (Грачанин), Ма. Вуковић, Крсмановић, Митрашиновић, Нешковић.