-->

НЕВЕСИЊЕ ПРОСЛАВИЛО ФУТСАЛ ТИТУЛУ: ОВАЦИЈЕ ШАМПИОНИМА

23 mart 2019

КМФ „Невесиње“ по трећи пут је постао првак Републике Српске. До нове титуле и пласмана у Премијер лигу БиХ Невесињци су стигли тако што су убједљиво 6:1 поразили директног ривала Котор Варош. Око 500 гледалаца овацијама је поздравило нове шампионе.

Невесињски футсалери су чврсто ушли у сусрет ријешени да што прије одагнају неизвјесност. Већ у 4. минуту Миличевић је прелијепим голом са дистанце подигао публику на ноге. Након периода без много прилика, домаћи су у финишу првог дијела потпуно потопили ривала. За само пет минута, преко Кљакића, Продановића, Лакете и Шаренца стижу до убједљивог вођства. Борбеност за сваку лопту потпуно је збунила госте из Котор Вароша.

И у другом полувремену Невесињци су наставили са чврстом игром, а ријетке прилике ривала заустављао је стамени Ромовић. Булајић је у 28. минуту повисио на 6:0, а почасни погодак за Котор Варош дјело је Ђукића.

КМФ „Невесиње“ сјајним низом од седам узастопних побједа надокнадио нешто лошији старт првенства, па ће домаћи љубитељи малог фудбала послије само годину дана паузе опет уживати у премијерлигашким окршајима.