-->

КОМШИЈСКИ ДЕРБИ ПРИПАО ГАЧАНИМА

11 novembar 2018

Комшијски дерби Вележа и Младости одигран данас у Невесињу припао је Гачанима. Ривали су на Градском стадиону одиграли динамичну и садржајну утакмицу, а на крају су се радовали гости.

Већ од старта утакмица је била отворена са доста прилика. Повели су гости преко Делића у 9. минуту. Претходно је Ћеранић по бочној старни направио вишак и асистирао стријелцу. Невесињци су изједначили послије само седам минута. Бакоч је лијепо центрирао са десне стране, а Петковић је главом матирао голмана Шуковића. До краја полувремена било је доста прилика на обје стране, али се резултат није мијењао.

И у наставку су ривали играли без калкулација желећи сва три бода. Јунак утакмице неочекивано је постао Јефто Авдаловић који је у 82. минуту замијенио Ћеранића, а први додир са лоптом крунисао је у погодак. Остало је нејасно, да ли је имао намјеру да центрира или је заиста ефектно савладао Зуровца.

Вележ до краја није успио да направи изгледну прилику за погодак. И поред пораза Невесињци су остали на петој позицији, с тим да су су им Гачани пришли на један бод. Први дио сезоне Вележ завршава гостовањем у Чајничу.

Vel Mla 2

ВЕЛЕЖ – МЛАДОСТ 1:2 (1:1)

Градски стадион у Невесињу. Гледалаца: 100. Судија: Душан Берак (Требиње). Стријелци: 0:1 Делић у 9, 1:1 Петковић у 16, 1:2 Авдаловић у 83. минуту. Жути картони: Продановић (Вележ), Новаковић, Салатић, Јокановић (Младост).

ВЕЛЕЖ: Зуровац, Реповић (Калем), Вучетић, Петковић, Продановић, Вуковић, Бакоч, Мркајић, Милидраг, О. Иванишевић, Д. Иванишевић.

МЛАДОСТ: Шуковић, Делић, Копривица, Новаковић, Салатић, Горановић (Пејић), Ћеранић (Авдаловић), Дракул, Братић, Јокановић, Комненић.