-->

ПРВА РУКОМЕТНА ЛИГА РС: ХЕРЦЕГОВИНА НАДИГРАЛА СТАРОГ РИВАЛА

25 mart 2018

У 14. колу Прве рукометне лиге РС Херцеговина је вечерас у Невесињу савладала Дрину 31:23. Сусрет старих ривала протекао је у потпуној доминацији домаћина. Невесињци су одиграли тимски са брзим контранападима, док су гости углавном играли на централне бекове. Херцеговина је водила током читавог сусрета, а одлучујућу предност је стекла од 20. до 25. минута серијом од 5:0.

Нешто лошије отварање другог полувремена невесињска екипа је брзо превазишла и није дозволила ривалу да унесе неизвјесност у завршницу. На вечерашњој утакмици значајну минутажу имали су јуниори Херцеговине који су на прави начин оправдали указано повјерење. Чак девет играча из домаћег тима се уписало у стријелце, а најефикаснији је био Чабрило са 10 голова. Зворничани су искористили свих седам казнених удараца, а Невесињцима није досуђен ниједан седмерац, па ипак овај статистички показатељ није имао никакав утицај на коначан резултат.

У наредном колу Херцеговина гостује у Бањалуци екипи Младости.

Herc Dri 3

ХЕРЦЕГОВИНА – ДРИНА  31:23 (16:11)

Спортска дворана „Невесињка“. Гледалаца: 350. Судије: Дејан Берјан (И.Сарајево), Горан Илић (Добој). Искључења: Херцеговина – 8 мин, Дрина- 4 мин. Седмерци: Херцеговина 0, Дрина 7 (7).

ХЕРЦЕГОВИНА: Буха (1), Шаренац (3), Вујадиновић (2), Чабрило (10), Драговић (7), Ковачевић (3), Стајић, Шиповац, Авдаловић, Чорда. Манигода (1), Кнежевић (1), Ивановић (3), Братић, Крижановић, Вучинић.

ДРИНА: Говедарица, Ивановић (6), Ћосић (7), Видаковић (1), Чворић (2), Поповић (1), Савић (1), Спасојевић (4), Јоковић, Тодоровић (1), Марковић.