У Невесињу је данас почео завршни турнир Одбојкашког првенства Републике Српске за јуниорке . Такмичење се одржава под покровитељством Одбојкашког савеза РС и уз техничку организацију ОК „Вележ“.
Турнир је отворио предсједник невесињског клуба Богдан Ботић пожељевши одбојкашким екипама да се у Невесињу осјећају лијепо и угодно. Он је одбојкашицама поручио да њихов пласман на завршни турнир представља велики успјех и заслужује дужно поштовање.

Првог такмичарског дана највише успјеха имале су одбојкашице Вележа. Невесињке су савладале вршњакиње из екипа „ХЕ на Дрини“ и „Инова“ резултатом 3:1. У оба меча су њихове ривалке добиле први сет, али су након тога тереном доминирале домаће одбојкашице.
Одлучујући меч за првака Републике Српске Вележ ће играти сутра у 14 часова са Либером из Бијељине. Невесињски клуб позива публику да их подржи на путу до још једног великог успјеха.

Резултати:
Вележ – ХЕ на Дрини 3:1
Либеро – Инова 3:2
Вележ – Инова 3:1
Распоред за сутра (недјеља):
10:00 ХЕ на Дрини - Либеро
12:00 Инова – ХЕ на Дрини
14:00 Вележ – Либеро
Додјела побједничког пехара, признања и медаља.
